Zavrieť

Porady

nákup náplní do tlačiarne

Môžem sa spýtať, je možné dať do nákladov nákup náplní do tlačiarne, keď počítač vlastním ešte pred tým ako som SZČO? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Rado, nazdávam sa, že ak vieš, že jeden toner vydrží napríklad 400 strán a vieš aj daňovej kontrole preukázať, že si tlačil v súvislosti so začatím podnikania napríklad 200 strán, myslím, že by si obhájil túto sumu do nákladov.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    A najlepšie bude, keď si vložíš tlačiareň do podnikania /aj keď bez hodnoty/, budeš ho evidovať ako KM.

    Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

    Martinbiro
    co treba na zaradenie tlaciarne resp. pc do podnikania ? ak hodnota pc je nizsia ako 30000sk

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ak máš soft, jednoducho ho zaeviduješ, a tým by vlastne mala byť vystavená karta KM.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Môže nastať problém s používaním nelegálneho software (ako si vytlačil Tvoje faktúry.......................)
    Náklady na prevázku majetku, ktorý nie je zaradený do podnikania nie sú daňovými výdavkami.

    Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

    Martinbiro
    Peterka
    Môže nastať problém s používaním nelegálneho software (ako si vytlačil Tvoje faktúry.......................)
    Náklady na prevázku majetku, ktorý nie je zaradený do podnikania nie sú daňovými výdavkami.
    ak toto patri mne tak ja zatial som robil vsetko pomocou wordu a exelu ale uz sa to tak neda musim kupit nejaky soft a nevem sa rozhodnut pre aky

    Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

    Martinbiro
    STANČO
    myslím že POHODA 2007 je O.K.-skús
    no softov je kopec len potrebuje aby ten soft bol aj pre blbich ked to mam takto povedat aby bolo co najjednoduchsie ovladanie a prehladne .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.