Zavrieť

Porady

daňový bonus v dodatočnom DP

Dobrý deň,
chcem poprosiť o radu : podávam dodatočné DP, nakoľko mi ide len o zníženie príjmu. Klientovi sme omylom prirátali dvakrát jednu Fa. V DP sme žiadali o vyplatenie daňového bonusu, ktorý bol vyplatený. Teraz však nie som si istá ako správne vyplniť dodatočné DP. Deti vypíšem do dodatočného DP a tým pádom mi vyhadzuje bonus aj v oddieli XI. DP. za pomoc vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bejka76 je offline (nepripojený) bejka76

    bejka76
    Mám priateľku, ktorá je na rodičovskej dovolenke 3 rok. Minulý rok teda presnejšie v marci 2011 sa rozviedla so svojim manželom - otcom jej 3 ročného dieťaťa. Od tohto času otec nemá nárok na daňový bonus na svoje dieťa, ktorý dovtedy uplatňoval u svojho zamestnávateľa, nakoľko už nežije s dieťaťom v spoločnej domácnosti. A teraz moja otázka. Môže si moja kamarátka cez daňové priznanie znárokovať daňový bonus na dieťa od toho marca, resp. apríla 2011 ak je na rodičovskej dovolenke a nepoberala okrem rodičovského príspevku žiadny iný príjem? Ja si myslím, že má nárok. Podala by si asi dodatočné daňové priznanie za rok 2011. Máte niektorá skúsenosť s podobným prípadom?

    bejka76 je offline (nepripojený) bejka76

    bejka76
    Ja by som inak do toho dodatočného priznania deti určite napísala. Vypočítala by som správnu výšku bonusu na deti a upravila by som ju so zrejme novou daňovou povinnosťou, ktorá vám vyšla po odúčtovaní duplicitného príjmu predmetnej faktúry (zrejme tu ide o jednoduché účtovníctvo). Vyjde vám podľa toho ak som dobre pochopila rozdielna suma k úhrade dane za 2011 - nižšia. Na základe toho by mal daňový úrad vratiť rozdiel medzi pôvodným a dodatočným priznaním.

    bejka76 je offline (nepripojený) bejka76

    bejka76
    No pekne. Ja trúbka mohla som sa naozaj najprv kuknúť do zákona - hneď v prvom odseku § 33 to mám napísané. Nemala zdaniteľný príjem, teda nemá nárok na bonus.
    Ďakujem veľmi pekne za radu. :-)))))))))

    daňový bonus v dodatočnom DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.