Zavrieť

Porady

podnikatel zamestnanec sro a materska

Zdravim, som podnikatel - sro, zamestnanec tej istej sro, uz od r 2009. Platim minimalne odvody. Existuje este nieco ako DNP, alebo ako by som mohla dosiahnut vyssiu matersku? Som v 5 tt. Nastup na matersku niekedy koncom augusta. Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dobrovolné nem.poistenie v súbehu s povinným poistením zamestnanca od 1.7.2014 nie je možné.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    liviag ano, to viem, ale inac sa neda? To bol jediny sposob?
    liviag napriklad zvysit si mzdu teraz?
    veronikasad Materské bude počítané z príjmu roku 2014. Zvýšenie je možné iba vznikom nového pracovného pomeru, ktorý však musí trvať aspoň 90 kal.dní bez PN-ky.
    liviag Cize keby ma niekto iny zamestna na 3 mesiace od marca s platom riaditela tak by sa to pocitalo? Mozes mi napisat kratky priklad? D.
    veronikasad a po 90 dňoch bude čo ?
    liviag minimalna mzda
    veronikasad to ti nepomôže, lebo príjem sa bude brať do úvahy až do nástupu na materskú.
    liviag a 3 mesiace pred nastupom na matersku?
    veronikasad Lepším riešením - v prípade rizikového tehotenstva - je PN-ka po 90 kal.dňoch nového poistenia.
    liviag no ja budem velmi pravdepodobne na pn pretoze uz som po potrate, ale vysvetlis mi lepsie? Akeho noveho poistenia? Prikladik poprosim?
    veronikasad Nový prac.pomer vznikne od 1.3. a nástup na PN-ku až od 1.6. Ak pôjdeš na PN skôr, je to zbytočné.
    liviag alebo sa pridat narodnostne k "mensine". Za tie roky co platim odvody, minimalne sice, ale uz dllllho, nijako sa to obist neda???
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Jedine nové zamestnanie s dobrým VZ viac ako 90 dní - terajší PP ukončiť.
    Alebo aj nové dobrovoľné poistenie - s dobrým VZ pol roka - predtým terajší PP ukončiť .
    Ľahko sa to napíše - ale zrealizovať- to už je "iné kafé"
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    liviag ale ved uz nie je moznost dobrovolneho poistenia???
    veronikasad Je, ale nie v súbehu so zamestnaním. Katy ti píše, že zamestnanie musíš ukončiť. Aby si však materské nemala vyplácané z minima, dobr.poistenie (celý balík) musí trvať 26 týždňov.
    liviag A co to asi stoji na mesiac taky cely balik poistenia?
    veronikasad z minima (VZ 412€) cca 136€
    Katy a R living - napísala som, že to nie je len tak. Ak to chceš urobiť - riadne si treba naštudovať a overiť si. A lacné to tiež nebude (pre obidve možnosti)- dobreprepočítať! viď zák o SP a info na stránkach SP
    liviag nastudujem si, dakujem, zajtra idem este len prvy krat na vysetrenie, este mam cas teoreticky
      zbaliť

    podnikatel zamestnanec sro a materska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.