Zavrieť

Porady

štatút študenta

ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu..
študent prveho rocnika VS pracoval u nas na studenstsku brigadu do 21.9.. Problem je ale v tom ze do druheho rocnika uz nenastupil. Plati statut studenta do dna zápisu ( koniec septembra ) alebo do 31.8. ? vedeli by ste mi prosim poradit aj kde by som to nasla niekde v zakone. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Holbová je offline (nepripojený) Holbová

    Holbová
    mala som podobny pripad, mne "moj"student vysokej skoly doniesol potvrdenie o navsteve skoly na rok 2005/2006, kde bol datum do 31.08.2006,v auguste neurobil jednu skusku a na studijnom mu povedali, ze mu nemozu dat potvrdenie na dalsi skolsky rok 2006/2007.
    DoBP studenta som s nim mala uzavretu do 31.8.2006. Odhlasila som ho aj so soc.poist.
    Od 04.09.2006 som ho znova prihlasila do soc.poist. a uzavrela som s nim DoVP, tak ako keby uz nebol studentom,
    snad je to v poriadku,

    P.S. tiez si pockam na nazor inych

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ja zatiaľ len pridám ďalší dotaz:
    - DOBPŠ uzavretá na dobu - 18.7.2006-15.9.2006. Študent mi doniesol
    len potvrdenie na šk. rok 2006/2007. Mám pýtať aj potvrdenie spätne
    za rok 2005/2006 ? Ďakujem

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Janca no správne by si ho mala mať, ale na druhej strane ak je na potvrdení že je žiakom napr. 2 roč. tak by to mohlo aj stačiť. Hovorím mohlo lebo mohol mať aj prerušené štúdium. Takže mala by si mať 2 potvrdenia. To som sa vlastne sama utvrdila. Ak má blízko rodičov a brali bonus, možno by bolo menej pracne ak by ti to dali prefotené z ich práce, ako si to vybavovať v škole... To len taká malá rada.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Je určená horná veková hranica, kedy študent stráca štatút študenta?

    Máme totiž pracovníka na DoBPŠ, ktorý v tomto mesiaci bude mať 26 rokov a navštevuje maturitný ročník.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    vikinka Pozri príspevok
    Štatút študenta stráca ukončením školy.
    Čiže tam nie je podmienka veku?

    Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janka6685 Pozri príspevok
    Čiže tam nie je podmienka veku?

    Ďakujem.
    NA uplatnenie DB je hranica max. 25r.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Tweety Pozri príspevok
    NA uplatnenie DB je hranica max. 25r.
    Ale na to, aby som ho mohla zamestnávať na DoBPŠ a nemusela teda prejsť na DoVP nie je horná hranica veku?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janka6685 Pozri príspevok
    Ale na to, aby som ho mohla zamestnávať na DoBPŠ a nemusela teda prejsť na DoVP nie je horná hranica veku?
    Nie, na to nie je.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ďakujem veľmi pekne obom za odpovede
    Mam trochu iny dotaz, študent nespravil skúšku a ukončil štúdiu. Potvrdenie od školy, že ukončil štúdium 9.2.2007, priznat daňový bonus aj za február alebo nie? Dakujem.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    farm. security Pozri príspevok
    Mam trochu iny dotaz, študent nespravil skúšku a ukončil štúdiu. Potvrdenie od školy, že ukončil štúdium 9.2.2007, priznat daňový bonus aj za február alebo nie? Dakujem.
    Uznať aj za február, pretože splnil podmienku nezaopatrenosti v tomto mesiaci. Od marca už nebude nezaopatrený.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.