Zavrieť

Porady

danovy bonus

Dobry den, potrebovala by som poradit, ako SZCO som si uplatnovala danovy bonus na svoje dve deti v danovom priznani. V roku 2015 mam vsak zivnost od maja pozastavenu, od maja do konca roka ziaden prijem. Mam narok len na danovy bonu za styri mesiace alebo cely rok? A ak nemam narok, moze si ho douplatnovat exmanzel? Dakujem pekne za odpoved.
3 komentárov     zbaliť
december85 na uplatnenie DB stačí, ak SZČO vykáže aj čiastkový základ dane, ale po uplatnení nezdaniteľnej čiastky nezvnikne daňová povinnosť? podmienka dosiahnutého príjmu je splnená, len si chcem overiť, či ten nárok naozaj má, alebo nie, dakujem.
kn-alka Príjmy - výdaje = kladný hosp.výsledok

nezd.časť je irelevantná, ani dan nemusíš platiť
december85 myslela som si, ale pre istotu som si to chcela overiť, ďakujem veľmi pekne :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ak tvoje príjmy 1-5/2015 sú vo výške aspon 2280 eur , a niesi v strate, tak si môžeš uplatniť DB na deti za celý rok 2015 bezohľadu na to koľko mesiacov si podnikala.

    Ak tvoj príjem je nižší, alebo si v strate, tak si DB nemôžeš vôbec uplatiť ...
    zuzana_les dakujem pekne za odpoved, a este otazku, nezdanitelnu polozku na danovnika si budem uplatnovat celorocnu, ci alikvotnu?
    veronikasad Celorocnu

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Gabika Ti už napísala podmienky čo sa týka Teba.
    Ak by si, ale nemala nárok Ty tak neviem či exmanžel spĺňa podmienku spoločnej domácnosti s deťmi ak áno tak by si to mohol uplatniť ak s deťmi nebýva v spoločnej domácnosti tak potom nie

    marekpm je offline (nepripojený) marekpm

    marekpm
    najjednoduchšie by bolo, keby si manžel v rámci ročného zúčtovania alebo podaním daňového priznania uplatnil daňový bonus na deti za celý rok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.