Zavrieť

Porady

Ake tlacivo?

Dobry den, chcela by som sa opytat, ake tlacivo treba vyplnit na DU, ak chcem zamestnavatela prihlasit ako platcu zo zavislej cinnosti (ide zamestnat brigadnika, ktoremu bude trhavat dan z vyplaty). Do teraz nikoho nezamestnaval.
Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Ociviste Pozri príspevok
    Dakujem jedna sa o FO, toto tlacivo teda vyplnim, ak ide FO,ktora ide zamestnat prveho zamestnanca a potrebuje to oznamit DU? Ked uz nebude mat ziadneho brigadnika, potom treba aj odhlasit?
    Dakujem za odpoved.
    Áno, vyplní tlačivo pre FO a na prvej strane zaškrtne 8,9 riadok. Potom to podá na DÚ a nemusí nič oznámovať, ale bude podávať kvartálne tlačivo: "Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň ..." , to si hneď v podateľni môžeš vypýtať (má to fialový prúžok na pravej strane tlačivá a potom zhrnúť v ročnom Hlásení, ktorý má zase čierny prúžok na pravej strane tlačiva.
    Zamestnávateľa musíš prihlásiť aj v SP a následne aj zamestnanca, tam potom budeš taktiež posielať mesačný výkaz.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Ociviste Pozri príspevok
    Dobry den, konecne som sa dostala k registracii danovnika, chcem sa opytat, vo formulary zakrtnem 8,9 riadok

    1. mam trochu problem s kodom pravnej formy. Uz som si nasla ciselnik, ale neviem, do ktoreho kodu mam zaradit FO -zivnostnik, neviem si vybrat medzi 101 a 102.pokiaľ sa pamätám - 101 Podnikateľ-fyzická osoba-nezapísaný v obchodnom registri
    102 Podnikateľ-fyzická osoba-zapísaný v obchodnom registri

    2. Kod obce zilina je 517402? Nasla som dobre? áno

    3.neviem, kde mam najst prevazujuca cinnost / kod + nazov? r. 21 z pokynov daňového úradu:
    21 Prevažujúca činnosť
    Kód prevažujúcej činnosti - vyplní daňový úrad
    Názov prevažujúcej činnosti - uveďte predmet činnosti, ktorý v rámci vašich podnikateľských aktivít považujete za hlavný, prípadne je takto deklarovaný v obchodnom registri, poprípade v živnostenskom oprávnení

    Podľa mňa tam môžeš napísať napr. reštauračná činnosť, obchodná činnosť, teda to, čo je hlavným predmetom podnikania FO.




    Dakujem za kazdu odpoved.
    v texte
    Naposledy upravil rodina1 : 29.08.10 at 17:48 Dôvod: Oprava

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Ociviste Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som sa opytat, ake tlacivo treba vyplnit na DU, ak chcem zamestnavatela prihlasit ako platcu zo zavislej cinnosti (ide zamestnat brigadnika, ktoremu bude trhavat dan z vyplaty). Do teraz nikoho nezamestnaval.
    Dakujem za odpoved.
    prosim vie niekto poradit, potrebovala by som to surne.
    Dakujem

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Dakujem jedna sa o FO, toto tlacivo teda vyplnim, ak ide FO,ktora ide zamestnat prveho zamestnanca a potrebuje to oznamit DU? Ked uz nebude mat ziadneho brigadnika, potom treba aj odhlasit?
    Dakujem za odpoved.

    Ančika je offline (nepripojený) Ančika

    Anna M Ančika
    Dobrý deň poraďáci. Blíži sa začiatok školského roku a s ním predkladanie Potvrdení o návšteve školy. Prosím, aké tlačivo používate? Mne sa totiž dostalo tlačivo z ÚPSVaR, ktoré má názov: Potvrdenie o návšteve strednej alebo vysokej školy na účely prídavku na dieťa. Je na účely priznania daňového bonusu zvlášť tlačivo, alebo si môžem urobiť fotokópiu tohoto a akceptovať ho aj na účely DB?

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Ančika Pozri príspevok
    Dobrý deň poraďáci. Blíži sa začiatok školského roku a s ním predkladanie Potvrdení o návšteve školy. Prosím, aké tlačivo používate? Mne sa totiž dostalo tlačivo z ÚPSVaR, ktoré má názov: Potvrdenie o návšteve strednej alebo vysokej školy na účely prídavku na dieťa. Je na účely priznania daňového bonusu zvlášť tlačivo, alebo si môžem urobiť fotokópiu tohoto a akceptovať ho aj na účely DB?
    Nie je, a pri odovzdaní DP stačí fotokópia potvrdenia o návšteve školy.

    Zuzana

    Ančika je offline (nepripojený) Ančika

    Anna M Ančika
    otázka Pozri príspevok
    Nie je, a pri odovzdaní DP stačí fotokópia potvrdenia o návšteve školy.

    Zuzana
    Ďakujem, tiež som si to tak myslela

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    m.hladka Pozri príspevok
    Áno, vyplní tlačivo pre FO a na prvej strane zaškrtne 8,9 riadok. Potom to podá na DÚ a nemusí nič oznámovať, ale bude podávať kvartálne tlačivo: "Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň ..." , to si hneď v podateľni môžeš vypýtať (má to fialový prúžok na pravej strane tlačivá a potom zhrnúť v ročnom Hlásení, ktorý má zase čierny prúžok na pravej strane tlačiva.
    Zamestnávateľa musíš prihlásiť aj v SP a následne aj zamestnanca, tam potom budeš taktiež posielať mesačný výkaz.
    Dakujem za odpoved.
    Este som sa sice priamo k vyplnaniu nedostala, ale ked ho budem vyplnat, urcite este polozim nejake otazky. Zrejme nestaci zaskrtnut len riadok 8,9.

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Dobry den, konecne som sa dostala k registracii danovnika, chcem sa opytat, vo formulary zakrtnem 8,9 riadok

    1. mam trochu problem s kodom pravnej formy. Uz som si nasla ciselnik, ale neviem, do ktoreho kodu mam zaradit FO -zivnostnik, neviem si vybrat medzi 101 a 102.

    2. Kod obce zilina je 517402? Nasla som dobre?

    3.neviem, kde mam najst prevazujuca cinnost / kod + nazov? r. 21

    Dakujem za kazdu odpoved.

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Ociviste Pozri príspevok
    Dobry den, konecne som sa dostala k registracii danovnika, chcem sa opytat, vo formulary zakrtnem 8,9 riadok

    1. mam trochu problem s kodom pravnej formy. Uz som si nasla ciselnik, ale neviem, do ktoreho kodu mam zaradit FO -zivnostnik, neviem si vybrat medzi 101 a 102.

    2. Kod obce zilina je 517402? Nasla som dobre?

    3.neviem, kde mam najst prevazujuca cinnost / kod + nazov? r. 21

    Dakujem za kazdu odpoved.
    prosim, vie niekto poradit?
    Dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ociviste Pozri príspevok
    Dobry den, konecne som sa dostala k registracii danovnika, chcem sa opytat, vo formulary zakrtnem 8,9 riadok

    1. mam trochu problem s kodom pravnej formy. Uz som si nasla ciselnik, ale neviem, do ktoreho kodu mam zaradit FO -zivnostnik, neviem si vybrat medzi 101 a 102.

    2. Kod obce zilina je 517402? Nasla som dobre?

    3.neviem, kde mam najst prevazujuca cinnost / kod + nazov? r. 21

    Dakujem za kazdu odpoved.
    Doplňuješ len registráciu dane zo závislej činnosti ? Na to stačí oznámenie formou firemného listu alebo niektoré DU majú tlačivá na doplnenie registrácie .

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    veronikasad Pozri príspevok
    Doplňuješ len registráciu dane zo závislej činnosti ? Na to stačí oznámenie formou firemného listu alebo niektoré DU majú tlačivá na doplnenie registrácie .
    Takze to tlacivo, ktore je uvedene ako priloha v predoslych prispevkoch nemusim vyplnat?
    Teraz uz mam v tom trochu chaos.
    Dakujem odpoved.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ociviste Pozri príspevok
    Takze to tlacivo, ktore je uvedene ako priloha v predoslych prispevkoch nemusim vyplnat?
    Teraz uz mam v tom trochu chaos.
    Dakujem odpoved.
    Ak to chápem dobre, daňovník (FO) je registrovaný na DÚ pre daň z príjmov, a chcel len prihodiť "zo závislej činnosti", ano?

    Ak máš plnú moc, stačí ísť priamo za správcom dane, on vytiahne to pôvodné tlačivo a urobí tam krížik pred tebou do toho políčka, napíše k tomu dátum a ty sa vedľa toho podpíšeš. My sme tiež dodatočne robili registráciu na daň zo závislej činnosti, a vôbec nebolo treba novú registráciu FO.

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Dakujem za odpoved, neviem, ci je registrovany na DU pre dan z prijmov, lebo je u novy, musim zistit.
    Pekny vecer.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ociviste Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved, neviem, ci je registrovany na DU pre dan z prijmov, lebo je u novy, musim zistit.
    Pekny vecer.
    Tak zisti o čo vlastne ide. V prvom príspevku sa pýtaš na registráciu dane zo závislej činnosti. Registráciu na daň z príjmov mohol za neho urobiť živnostenský úrad - ak o to požiadal ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.