Zavrieť

Porady

Bola som na PN od 29.3.-1.5.2014. Zamestnávateľ mi vyplatil iba 3 dni , od 29.3-31.3. Od 1.4.-1.5. mi vyplatí PN Soc.poisťovňa ?

Môžete mi prosím poradiť, ako mám postupovať. 10 dní PN je zamestnávateľ povinný uhradiť, alebo je nie. Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    10 KD ti patrí od zamestnávateľa náhrada za DPN, potom už nemocenské prepláca SP.
    Jana 005 Ďakujem, ako to mám vymáhať od zamestnávateľa.
    Tweety Pozri pásku za marec aj apríl. Pretože každý mesiac je mzda a teda aj náhrada vypočítaná zvlášť.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zamestnavatel ti v termine aprilovej vyplaty vyplati prvych 7 dni aprila a od 8.4. ti pridu nemocenske davky zo Soc. poistovne, ak si odovzdala vsetky potrebne doklady.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jana 005 V marcovej páske som mala 3 dni a aprílovej som nemala nič.
    Katy a R tak mohla sa nejaká chybička "vloudit" - stačí sa normálne opýtať v učtárni, že čo a ako.
    a len taká kontrolná otázka (pre istotu) - neskončil ti náhodou PP ku koncu marca ?
    Jana 005 nie, riadne pacujem ´. Po PN som 2.5. nastúpila do práce
    Katy a R doklady odovzdané? - potvrdenie o trvaní DPN ?
    Jana 005 všetko som včas odovzdala. Začiatok PN hnedˇ prvý deň, ukončenie tiež .
    Katy a R - pýtam sa na "Potvrdenie o trvaní DPN"? - to je tzv prechodka.
    Ak si dala len začiatok a koniec - je celkom možné, že aj nemocenské dávky dostaneš až za máj - teda 15 júna ..
    Jana 005 Odovzdala som všetky papiere, ktoré mi vystavila lekárka
    Jana 005 To hádam nie.... Ďakujem za všetky bleskove odpovede
    Katy a R vo štvrtok skontroluj účet - 15-teho vypláca SP
    veronikasad Medzi tými "papierami" bola aj prechodka o ktorej píše Katy ? Bez nej ti zamestnávateľ náhradu príjmu v aprílovej výplate nevyplatí.
    Jana 005 ďakujem za všetky rady. Skontrolujem
      zbaliť

    Bola som na PN od 29.3.-1.5.2014. Zamestnávateľ mi vyplatil iba 3 dni , od 29.3-31.3. Od 1.4.-1.5. mi vyplatí PN Soc.poisťovňa ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.