Zavrieť

Porady

Bola som napadnutá druhou osobou.

Na PN som bola 10 dni ktoré mi nariadil môj obvodný lekár.Dala som trestné oznámenie na utočníka, Po pár dňoch mi prišlo vyrozumenie kde ma ohodnotil druhý cudzí lekár na 5 dní PN. Lekár ma v živote nevidel ani nemal k dispozicii žiadne fotografie.
Ako mám dalej postupovať?
Dá sa nejako napadnúť uznesenie od policie?
Naposledy upravil henrieta12 : 21.06.13 at 20:11
38 komentárov     zbaliť
lujza.j Ake vyrozumenie...ukoncenie vysetrovania....
henrieta12 proste ide o to že ma ohodnotil lekár ktorý ma v živote nevidel ani nemal k dispozicii žiadne fotografie ako je to možné?
marjankaj Asi to robil ce SMSky. A ani ty si nevidela jeho?
henrieta12 nie ani on mna v živote sme sa nevideli ani nevidel moje fotky po trestnom čine.
buchač Nejak mi uniká pointa ....
Lekár Ti nariadil PN ....ale na akom základe ???
Ak je jedinec chorý , tak PN nemusí čerpať , môže sa liečiť aj na úkor dovolenky alebo si vezme NV .

Otázka znie ....PREČO si podala na obvoďáka trestné oznámenie ...

Mne sa skôr zdá , že trestné oznámenie si podala na toho cudzieho lekára , ktorý Ťa ohodnotil iba na tých 5 dní ...

Takže ako je to vlastne ????
marjankaj No tak ako napísala. Predsa si nebude vymýšľať.
buchač Ak si nevymýšľa , tak to je potom na mašľu...

Pre nás ...
avalik bola napadnuta ... isla k lekarovi, lekar asi v suvislosti s napadnutim ju uznal PN 10 dni ... podala trestne oznamenie na osobu co ju napadla ... ale od koho a na zaklade coho doslo vyrozumenie s vyjadrenim ineho lekara nechapem ani aj
lujza.j je možné, že pribrali znalca....
marjankaj Avalik, keď si to takto preložila do ľudskej reči, tak je to zrozumiteľnejšie. Ale ani ja nemchápem wo co go.
henrieta12 nie ja som podala trestné oznámenie na utočníka ktorý ma napadol a mna obhliadal môj lekár.potom mi prišiel list kde sa písalo že ma ohodnotil druhý cudzí lekár a skrátil mi dobu PN, Ako môže druhý lekár skrátiť dlžku PN?
henrieta12 vyrozumenie mi prišlo od policie kde sa písalo že môj zdravotný stav ohodnotil druhý lekár na 5 dní pričom som ja mala dobu PN 10 dni.
lujza.j aký list, kto ho poslal....
henrieta12 od policie mi prišiel list
lujza.j čo to je uznesenie?
henrieta12 bere sa do uvahy správa lekára ku ktorému chodím a ktorý ma ošetroval alebo sa bverie do úvahy správa doktorá ktorý možno bol pribratí ako znalec????
lujza.j berie sa do úvahy to čo znalec...on si vyžiadal zdravotné záznamy od tvoje ošetrovacieho lekára.....možeš byt na PN ke 2týždne...znalec usúdi, že zranenie z napadnutia si vyžadovalo PNku 5 dní...ostatné je psychic. trauma....konec priestupok postúpené na prejednanie na priestupkové OU
henrieta12 keď to nejde na súd kto bude platiť zvyšok PN -ky? alebo aj celú??
henrieta12 keď to nejde na súd kto bude platiť zvyšok PN -ky? alebo aj celú??
avalik dopln podrobnosti hore do otazky ... hlavne o co ti ide, co chces dosiahnut
henrieta12 Ako mám dalej postupovať? Chcem dosiahnuť spravodlivosť, Mám ísť za tým druhým lekárom ktroý ma nevidel ani neošetroval a usúdil PN na 5 dní
lujza.j ty čítaš čo ti tu človek píše?pýtala som sa či ti prišlo domov uznesenie....
avalik hore do otazky, nie do komentu ... vpravo mas navod na pracu s poradou ........ aku spravodlivost? ved to ide z teba ako z chlpatej deky, chces aby bol odsudeny, chces financu nahradu - coho?
lujza.j neviem či nejde o toto:
http://www.porada.sk/t218262-keby-bo...-pred-sud.html
henrieta12 nie vôbec nejde o to . Prišlo mi uznesenie áno tak ako to píšeete že sa to podstupuje na prejednanie na priestupkové OU. Ale ja s tým nesúhlasím.
lujza.j podaj sťažnosť v zákonnej lehote...
henrieta12 A to sa podáva na polícii?
lujza.j napíšeš sťažnosť a pošleš doporučene tam odkiaľ ti prišlo uznesenie.....
henrieta12 a čo s tou PN? kto ju zaplatí? keď som bola na PN 10 dní a druhý lekár mi určil dobu PN len 5 dní
lujza.j neviem....ale tak ako je to ukončené, že je z toho priestupok je normálne....ľudia bežne naťahujú úmyselne PNky.....predpokladám, že znalec bol pribratý na pokyn prokurátora....
henrieta12 odkedy sa priberá lekár na pokyn prokurátora??
A ten druhý lekár resp. znalec je policajný alebo koho lekár??
henrieta12 KeĎ podám sťažnosť bude sa to odznova vyšetrovať alebo čo?
lujza.j ak dal prokurátor pokyn je záväzný pre toho čo vec vyšetruje...pokial sa tak policajt nerozhodol sám.....odkedy...normálne, je to znalec súdneho lekárstva ktorý s PZ zmluvu....
ak dáš sťažnosť či sa začne odznova ? o sťažnosti, či je opodstatnená, alebo nie rozhodne prokurátor.... ak by bola opodstatnená dá pokyny pre policajta čo doplniť....ak je neopodstatnená ....konec
každý jeden trestný spis dozoruje prokurátor...
henrieta12 Môže ma posudzovať lekár chirurg?
lujza.j no súdni znalci z oboru lekárstva sú určite aj chirurgovia ......
henrieta12 takže si polícia môže zvoliť lekára rôznej špecializácie z rôzneho okresu?
lujza.j to sa dohodni s nimi....neviem či to je možné z akého dôvodu z iného okresu a navyše predbiehaš lebo o tvojej sťažnosti najprv rozhodne prokurátor!!!!!prokurátor nie je policajt....
a čítaj, čo píšem nie všetci súdny znalci z lekárstva robia posudky pre PZ
marjankaj Buď rada, že si nezavolali patológa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Ja čítam, že podala trestné oznámenie na útočníka..... možno od včera doplnila. Lekár ju vypísal na PN na 10 dní a zrejme druhá strana si našla lekára, ktorý uznal bez toho, že by ju videl PN-ku na 5 dní. No jednoznačne sa odvolať, ako mi niekto cudzí môže určovať, bez toho, aby ma videl, koľko mám maródiť.....
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j terezka vec ukončená....vo veci bol pribraný znalec....
    terezamaria Lui, aj tak je to zaujímavé, že dotknutú nemusel vidieť, ale asi sa to tak robí, ty vieš.....:-)))
    marjankaj Gratulujem. Prvá odpoveď
    terezamaria Janko až som ju napísala, som si všimla, že je zbalených kopa komentárov, nechápem, ako sa tu noví moria.....:-)))
    lujza.j veru nemusí ju vidieť, vychádza z lekárskych správ....je to bežné, že skutočná doba PN ku konkrétnemu zraneniu je kratšia ako bola na začiatku....že z t.č., je priestupok proti obč. spolunažívaniu.....
    terezamaria No vidíš Lui, aspoň to vysvetlíš, ako to má byť....len aby to radšej nikto z nás nepotreboval ....:-)))l
    lujza.j terezka to áno, ale človek nikdy nevie do akej situácie sa dostane aj nechtiac....stáva sa všeličo...
    henrieta12 Keď som uviedla konkretného svedka prečo nebol nevypočutý na policií ale ho vypočuvali predbežne iba u neho doma, Doma vypovedal v môj prospech. V uznesení ktoré mi prišlo nebola zapísaná jeho výpovedĎ Prečo?
    lujza.j neviem síce kolko máš rokov.....nevyšetrovala som tvoju kauzu....tak sa nepýtaj prečo......neviem......máš uznesenie...máš zákonu lehotu na podanie sťažnosti...tak ju napíš!!!!
      zbaliť

    Bola som napadnutá druhou osobou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.