Zavrieť

Porady

Účtovanie cez zľavu dňa

Pekný deň,
potrebovala by som poradiť ohľadom účtovanie cez zľavu dňa
to účtovanie som pochopila ale neviem čo a ako mám robiť s DPH.
Chcela by som vedieť názor na tú metodiku či je vôbec správna.
Ohľadom DPH:
Napr. ako mám zaúčtovať dph z tej prvotnej platby na BU neviem vôbec účtovný zápis
ak oni uviedli hodnotu 80,80 ( čo je44,80 prvotná platba+provízia 36) DPH z toho 13,47€
Píšu tam že povinnosť odviesť DPH je v období v ktorom bola platba prijatá.

Ďalej neviem ako zaúčtovať odúčtovanie duplicitných platieb DPH z bločkov keď DPH z bločkov odvádzam zo 100€
a na konci prípisu píšu že zo zádržného 19,20€ ak príde na účet odvádzať DPH netreba. Potom tam vzniká rozdiel.
Podľa čoho mám potom odúčtovávať to DPH .
Najprv odvediem DPH zo sumy 80,80 čo je bez zádržného ale z bločkov pri predložení kupónov odvediem dph zo sumy 100€.
No mám v tom riadny chaos. Mohol by mi niekto poradiť ako to vlastne myslia? Nerozumiem vlastne poslednej strane tejto metodiky čo sa týka DPH. Mohli by ste mi s tým niekto pomôcť hlavne ako to zaútovať na jednotlivé účt.zápisy.

prikladám aj prílohu metodiky.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wasko je offline (nepripojený) wasko

    wasko
    Prosííím, naozaj ešte nikto neúčtoval niečo také?

    Jedná sa mi hlavne o to DPH ako ho podľa tej metodiky zaúčtovať lebo to tam rozúčtované nie je. Na jednej strane je príjem peňazí na BU 221/335 a následne je na poslednej strane písané že z prijatej platby je nutné odviesť DPH ale rozúčtovanie ako tam už nie je. v prvom kroku sa odvedie DPH z prijatej platby čo je bez zádržného ale ak sa bude blokovať daný tovar po zľave vyblokuje sa na sumu 100€ a DPH sa odvedie z tejto sumy. Píšu tam že DPH treba ponižovať ID aby nedošlo k dvojitému zdaneniu, ale ktoré DPH mám ponižovať z 1. platby alebo z toho čo vyblokujem? a ešte k tomu je písané že zo zádržného sa DPH neodvádza a to je presne rozdiel medzi prvotnou platbou a tým čo vyblokujem a to sa mi nezdá.
    Prosím nájde sa niekto kto si prečíta tú metodiku a vedel by poradiť?

    Ešte raz ďakujem

    Stanka 2 je offline (nepripojený) Stanka 2

    Stanka 2
    No v tom príklade čo uviedli to bolo podľa 2. spôsobu - predávam voucher v hodnote na nejaký tovar/službu nie je špecifikovaný. DPH účtujem pri predaji napr. cez ERP

    v prvom kroku sa odvedie DPH z prijatej platby čo je bez zádržného ale ak sa bude blokovať daný tovar po zľave vyblokuje sa na sumu 100€ a DPH sa odvedie z tejto sumy. Píšu tam že DPH treba ponižovať ID aby nedošlo k dvojitému zdaneniu
    ak raz odvedieš DPH z prijatej platby napr. z tých 80,8€ 13,47€DPH a následne po nablokovaní do ERP ti vznikne povinnosť zaplatiť DPH z 100€ - 16,66€ - mala by si účtovať len o DPH 16,66-13,47€=3,19€ - tak mysleli to ponižovanie DPH cez ID

    Rada by som poradila, ale ja toto idem účtovať bez DPH

    Ak to vyriešiš ozvi sa

    Účtovanie cez zľavu dňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.