Zavrieť

Porady

registracny list FO do Socpoist

Dobry den.
Prosim, mozem do socialnej poistovne aj zaslat registracny list postou? Aby som tam nemusela ist osobne. Vypis z DP uz mam odovzdany. Dakujem Vam za odpoved
Usporiadat
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Samozrejme, že môžeš.
0 0
kanska1 kanska1

kanska1 je offline (nepripojený) kanska1

dakujem vam
0 0
kanska1 kanska1

kanska1 je offline (nepripojený) kanska1

A prosim vas, aky je vymeriavaci zaklad pre rok 2006 v rocnom zuctovani?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Téma je o RL FO do SP tak 6.900,- ? 7.600,-?
6.900,-=2006 7.600,-=2007
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

kanska1 Pozri príspevok
A prosim vas, aky je vymeriavaci zaklad pre rok 2006 v rocnom zuctovani?
zaujímavá otázka v téme registracny list FO do Socpoist. Teraz neviem, či stále hovoríš o Soc. poisťovni, len si si pomýlila výrazy - vymeriavaci zaklad pre rok 2006 v rocnom zuctovani - alebo hovoríš o zdravotnom poistení, kde sa k vymeriavaciemu základu musíš dopracovať.
Pre Sociálnu poisťovňu je vymeriavací základ polovica rozdielu medzi príjmami a výdavkami deleno počet mesiacov podnikania ( ale to je skutočne zjednodušene) , minimálne však 7600.- Sk - minimálne poistenie je potom 2520.- Sk.
Treba sledovať zmenu minimálnej mzdy, ktorá bývala spravidla k 1. októbru, teraz už sľubovali, že to v priebehu roka nebudú meniť.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Registračný list FO môžeš zaslať aj poštou, ale.... zo svojich vlastných skúseností Ti radím - odnes to osobne, budeš mať pečiatku o prevzatí. A svet prihlášok a odhlášok pri kontrolách je založený skoro vždy - ak sa rieši problém, či máš potvrdenie o prevzatí. Tak uznajú aspoň kópiu. Ak takú pečiatku nemáš - neuznajú, že si to poslala.
0 0
kanska1 kanska1

kanska1 je offline (nepripojený) kanska1

myslela som, vymeriavaci zaklad pre rocne zuctovanie na rok 2006. takze plati tych 6900. dakujem
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

judita1971 Pozri príspevok
Registračný list FO môžeš zaslať aj poštou, ale.... zo svojich vlastných skúseností Ti radím - odnes to osobne, budeš mať pečiatku o prevzatí. A svet prihlášok a odhlášok pri kontrolách je založený skoro vždy - ak sa rieši problém, či máš potvrdenie o prevzatí. Tak uznajú aspoň kópiu. Ak takú pečiatku nemáš - neuznajú, že si to poslala.
Všetko riešim výhradne poštou. Pokiaľ to posielam doporučene a mám o tom doklad, tak nech mi ony dokážu, že som to neposlala. Do Sociálnej poisťovne zasialam denne minimálne 4 - 5 zásielok. Ak si predstavím, že by som mala všetko osobne - najbližšia pobočka je 20 km od nášho mesta.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

abel Pozri príspevok
Všetko riešim výhradne poštou. Pokiaľ to posielam doporučene a mám o tom doklad, tak nech mi ony dokážu, že som to neposlala. Do Sociálnej poisťovne zasialam denne minimálne 4 - 5 zásielok. Ak si predstavím, že by som mala všetko osobne - najbližšia pobočka je 20 km od nášho mesta.


Vďaka bohu, že si nemala zlú skúsenosť. A naozaj ani ja by som to neriešila inak v tvojom prípade. Ale ja mám raz za čas.A pobočku tiež mám rovnako ďaleko.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Kokso CCCC miesto je od SPSP miesta až 20 km? Myslel som, len 19.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

kokso, 19 km je to v prípade, že mi pracovníčka SPSP vybehne oproti
0 0
moni moni

moni je offline (nepripojený) moni

abel Pozri príspevok
kokso, 19 km je to v prípade, že mi pracovníčka SPSP vybehne oproti


Som rada, že pri takej téme sa aj zasmejem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
abel Pozri príspevok
kokso, 19 km je to v prípade, že mi pracovníčka SPSP vybehne oproti
A podotýkam : s kyticou ruží. Lebo CCCC-ka si to zaslúži
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Nechcel so to rozvíjať, ale keď si predstavím pracovníčku SPSP ako beží oproti až 1 km s pečiatkou v batohu tak
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dobre oprskaný monitor mám, v tak seriózne vyvíjajúcej sa téme.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ďalší mrník,ccccčkari...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Kľudne pokračujte, Richard je "vypnutý"
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
mrník, ešte k tomu v téme JU, no premýšľam kam tému preradiť?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

lenka, ja by som to dala - čo ma dnes potešilo, lebo som sa konečne dnes schuti zasmiala.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
A je to tu, zabudol som na moderátorov

P.S.
Pozri príspevok 20
Naposledy upravil ekopo : 28.06.07 at 18:42 Dôvod: P.S.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať