Zavrieť

Porady

uplatnenie odpočtu DPH - firma neexistuje

Dobrý deň, v januári sme zaplatili predfaktúru za webhosting u spoločnosti, ktorá nám túto službu poskytovala už 3 roky. Po mnohých urgenciách nám vyúčtovaciu fa - daňový doklad poslali dnes. Dátum dodania je 27.1.14, ale firma medzi tým zanikla, faktúru poslal nástupca, ale s údajmi starej firmy. Môžem si uplatniť odpočet DPH, aj keď ich IČ DPH je v súčasnosti neplatné? Predpokladám, že v januári platné bolo, len teraz už to neviem overiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Over si u nástupcu, nech pošle list. Ak potvrdí, že bol platiteľom, tak si nárok uplatníš.
    witch Ďakujem za rýchlu odpoveď!

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nárok na uplatnenie DPH je predsa v ktorom koľvek mesiaci do konca kalendárneho roka. Dôležitý je dátum dodania a v januári predsa firma existovala.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    witch existovala, ale už teraz nefiguruje v zozname platiteľov DPH a vtedy som si neoverovala platnosť IČ DPH. ke´dže kvôli KV DPH si všetky IČ dph overujem, tak sa pýtam, čo s tým. ide o malú sumu, ale zaujímal ma aj princíp, ako dokázať prípadnej kontrole, že vtedy boli plátcami.
    kn-alka pozri si na orsr.sk dokedy boli registrovaný - veľmi malá pravdepodobnosť, že by boli odhlásený ako platcovia DPH pred skončením živnosti.
    witch no je v tom mrník, pozrela som, firma AB na živnostenskom existuje stále, plátca DPH ale už nie je a citujem z mailu od nich: společnost XY přebrala k správě všechny služby společnosti AB.. No a konateľ AB a XY je ten istý. Keď nám dobehne zaplatené obdobie (do konca roka), nájdeme si iného dodávateľa. Telefón nedvíhajú, komunikujú iba cez mail a to sporadicky. A ja ani neviem, čo to webhosting je :-)))
    Antonia Jendrišáková Musíš dokázať, že v období pre odpočítanie dph boli platitelia. Ak nedokážeš, tak dph vstup daňová kontrola neuzná.
    witch dokázať sa mi to asi nepodarí, keďže sa už neozvali. našťastie je to len malá suma...
      zbaliť

    uplatnenie odpočtu DPH - firma neexistuje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.