Zavrieť

Porady

rodičovský príspevok - SZČO

Ahojte poraďáci,
čítam si Vaše príspevky,nikde sa tu nespomína môj problém ,preto ak sa dakto s podobným stretol,prosím Vás o radu.Manželovi živnostníkovi nedovolil zamestnávaťeľ dalšie prevádzkovanie živnosti,preto sa rozhodol,že prepíše firmu na manželku,ale tá je súčastne na maters.dovol.,ako to bude s odvodmi v jej prípade.Bude mať nárok ešte na rodičovský príspevok?Ďakujem!
Viac hláv ,viac rozumu.......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    ata
    Ahojte poraďáci,
    čítam si Vaše príspevky,nikde sa tu nespomína môj problém ,preto ak sa dakto s podobným stretol,prosím Vás o radu.Manželovi živnostníkovi nedovolil zamestnávaťeľ dalšie prevádzkovanie živnosti,preto sa rozhodol,že prepíše firmu na manželku,ale tá je súčastne na maters.dovol.,ako to bude s odvodmi v jej prípade.Bude mať nárok ešte na rodičovský príspevok?Ďakujem!
    Viac hláv ,viac rozumu.......
    Táto téma je trocha mimo - ale predpokladám, že manželka je na RP. Samozrejme, na RP bude mať nárok, a ešte sa môže dobrovoľne nemocensky poistiť.

    aktaK je offline (nepripojený) aktaK

    aktaK
    mozem obnovit otázku, resp. ju rozšíriť?
    SZČO toho času na rodičovskom príspevku obnovuje živnosť po pol roku a to prave teraz od januára..t.j.este by mala rodičovsky príspevok dostavat cca 2 a pol roka..
    - ako je to so zdravotnou poistovnou? do zdravotnej poistovne v tomto pripade ale asi musi platit?
    - a co sa tyka socialnej poistovni, myslim, ze mame take informacie, ze obrat za cely rok by nemal presiahnut hranicu min.vymeriavacich zakladov, lebo v opacnom pripade, ked presiahne sumu, tak musi byt povinne poistena? nejak mi to nedava zmysel..zostava teda poistencom statu, alebo nie? ma sa odhlasit ako poistenec statu, alebo nie?

    rodičovský príspevok - SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.