Zavrieť

Porady

ÚPSVaR - neviem kamzaradiť.

Keď som bola kedysi evidovaná na ÚPSVaR, mala som absolvenstkú prax a prikladala som dohodu od zamestnávateľa. Pracovníčka ma upozornila, že ak zarobím viac ako 131 (v hubom to je nejak tak, nieje to presná cifra - vtedy to vravela ešte v slovenských) tak.. a nedopovedala a mňa to vlastne vtedy netrápilo :-). Len teraz mám otázku, či mi neviete povedať, čo sa stane ak človek zarobí viac ako tých 130? Vyradia ho z evidencie alebo mu "len" pokrátia dávky?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    akynka Pozri príspevok
    Keď som bola kedysi evidovaná na ÚPSVaR, mala som absolvenstkú prax a prikladala som dohodu od zamestnávateľa. Pracovníčka ma upozornila, že ak zarobím viac ako 131 (v hubom to je nejak tak, nieje to presná cifra - vtedy to vravela ešte v slovenských) tak.. a nedopovedala a mňa to vlastne vtedy netrápilo :-). Len teraz mám otázku, či mi neviete povedať, čo sa stane ak človek zarobí viac ako tých 130? Vyradia ho z evidencie alebo mu "len" pokrátia dávky?

    Ďakujem
    Ak Ti mesačná odmena presiahne 136,52€, tak ťa vyradia z evidencie. Táto čiastka sa mení-vždy k 1. júlu. Je to 65% zo životného minima navýšených o odvody poistného.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    - či vykonáva zárobkovú činnosť, za ktorú mzda alebo odmena nepresiahne stanovenú sumu 136,52 €. (uchádzač o zamestnanie preukazuje skutočnosti o výške mzdy alebo odmeny zo zárobkovej činnosti v pravidelných mesačných intervaloch vždy za uplynulý kalendárny mesiac v termíne, ktorý mu určuje zamestnanec úradu; ak výška mzdy alebo odmeny za vykonávanie zárobkovej činnosti prekročí sumu 136,52 €, uchádzač o zamestnanie je vyradený z evidencie

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    akynka Pozri príspevok
    Keď som bola kedysi evidovaná na ÚPSVaR, mala som absolvenstkú prax a prikladala som dohodu od zamestnávateľa. Pracovníčka ma upozornila, že ak zarobím viac ako 131 (v hubom to je nejak tak, nieje to presná cifra - vtedy to vravela ešte v slovenských) tak.. a nedopovedala a mňa to vlastne vtedy netrápilo :-). Len teraz mám otázku, či mi neviete povedať, čo sa stane ak človek zarobí viac ako tých 130? Vyradia ho z evidencie alebo mu "len" pokrátia dávky?

    Ďakujem
    Vyradia z evidencie, nevyplatia príspevok na absolventskú prax a musí sa v zdr. poisťovni prihlásiť ako samoplatitel.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vyradia.

    ÚPSVaR - neviem kamzaradiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.