Zavrieť

Porady

Bojler

Namontovali mi doma robený bojler na teplú vodu, teraz som ho išiel vyskúšať tak som zakúril v kotli na pevné palivo a zohrial vodu v bojlery na cca 60 stupňov. Po odskúšaný som zistil, že z batérii mi tečie žltá voda viete mi poradiť ako sa zbaviť žltej vody v bojlery.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    12spidy Pozri príspevok
    Namontovali mi doma robený bojler na teplú vodu a zohrial vodu v bojlery na cca 60 stupňov.
    a má bojler aspoň poistný ventil,ktorý je certifikovaný teda s papierom ???
    ale k žltej vode,tá je z vnútra bojlera,kedže je doma robený určite nieje z vnútra opatrený ochranným náterom ,tak že jediné riešenie,žltá voda prestane tiesť až sa vnútro bojlera ,,usadí,,
    urobí si svoju samostatnú vnútornú ochranu,skôr by som povedal že zahrdzavie a žltá voda sa potom stratí,ale ako dlho to bude trvať???to zistíš sám
    s pozdravom karol

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    toto patri medzi veci co nikdy nepochopim. Bojler, tlakova nadoba, vyhradene tlakove zariadenie a niekto to ide robit na kolene? Ono usetrit dake € je jedna vec, prezit zas vec druha :-)
    Nehovoriac o tom, ze na stavbe by mali byt pouzite len certifikovane stavebne vyrobky - co bojler ako pevna sucast instalacie iste je. Koniec koncov, ak by sa nieco stalo, poistovna ma sa sakra dobry dovod nic neplatit.

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    A trubky sú nové,niesu tam staršie ocelové,pretože s nich po napustení a vypustení tečie normálne žltá voda ale len krátko.Ked je to bojlerom tak sa to tiež stratí až sa korozia na stenách trochu omyje a usadí alebo odtečie.Inak tie original certifikované kotle sú oproti domarobením materiálovo skôr horšie ako lepšie ale to je každého vec,raz prdne každý nech má certifikátov kolko chce.
    lapejko bohužiaľ slovenské z lučenca boli presne takéto bez vnútornej ochrany, Tatramat a Dražice sú kvalitne smaltované.

    12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

    12spidy
    rozvody sú robené z plastu a plášť je robený zo 6mm plechu takže si myslím že bojler vydrží dlhšie ako kupovaný z cca 3mm plášťa. Bojler má od snímača teploty až po pretlakový ventil všetky požadované komponenty len celé to nemá certifikát (musím svokrovi povedať nech mi niečo vytlačí ) Takže by som mal len čakať na to keď sa to samé vymyje a zanesie vodným kameňom?

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    taketo sebaukludnovanie je sice pekne, ale ak k niecomu dojde, sotva pomoze. Ako som pisal, napriklad poistovna je na to celkom citliva. Ale v pohode, kazdy si doma robme co uzname za vhodne, len tym neohrozujme ostatnych. Existuje nejaky vazny dovod preco si to tak riesil? Bez papierov, bez povrchovej upravy, atd..

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    občas ešte vyhadzujem staré bojlery, tie neupravené majú úžasné nánosy hlavne ak sa používala studňová voda a otvorený systém kúrenia ako bolo niekedy bežné, kolega má doma dva a štyria sa po sebe nemôžu okúpať, lebo zabetónované zásobníky majú mizerný výkon... Ak chýbajú financie na kvalitu, doporučujem aspoň profi montáž s dostatočným počtom uzatváracích a vypúšťacích ventilov aby sa dal bojler ľahko odstaviť bez vypustenia celého systému.

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    čo má otvorený system kurenia spoločné z nánosmi vodného kamena v bojlery?

    A ešťe niečo bojler ako taký by mohol vybuchnúť v podstate iba v prípade že v nom voda začne vrieť a tu je jeden problém a to že aby voda z kotlového okruhu dokázala uvariť vodu v bojleri musela by tiež vrieť ovšem vriaca voda v kotli by velmy rýchlo z okruhu kúrenia unikla bud expanzkou alebo bezpečnostným ventilom a za dobu po ktorú by mala dostatočnú teplotu na uvarenie bojlera by ho nedokázala uvariť a ešte je tu fakt že voda v bojleri z vyšším tlakom by začala vrieť až pri vyššej teplote ako 100 stupnov.Tým chcem povedať že aby vybuchol bojler zohrievaný kotlom cez výmenník je v podstate nemožné.
    Naposledy upravil Martin1310 : 06.06.12 at 21:37

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    kyslík reaguje s vodnými minerálmi a urýchľuje koróziu neupravenej ocele, v kombinácii s tvrdou a vápenatou vodou je už za pár rokov znesaný vykurovací had alebo dvojplášť ak je bojler pripojený na systém kúrenia samozrejme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.