Zavrieť

Porady

Mám Prázdne CD ale ukazuje že mám plnú pamäť

Ako vidíte , na mojom CD mám už iba 500MB volných pritom v mojom CD nemám žiadne súbory (obr. č2) skušál som aj formátovanie, aj burnovanie, ale stále sa nič nenašlo, prosím nejaký podrobní popis čo mám robiť v takejto situácii, vopred ďakujem.
01.jpg  
02.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    -hidden, -system - sú to atribúty súboru - v Prieskumníkovi OS je väčšinou nastavené, nezobrazovať súbory s atribútami -h, -s.
    Pokiaľ chceš, aby sa to pri otvorení zobrazovalo - teda ukázalo všetky súbory (teda i tie skryté) - musíš PTM klik na Tento počítač - hore na nástrojovej lište Nástroje - Možnosti priečinka - Zobrazenie - v zozname si nájsť Skryté súbory a priečinky a označiť Zobrazovať skryté súbory, priečinky a jednotky.
    Alebo použiť súborový manažér (napr. Total Commander a jemu podobné).

    TheSteven je offline (nepripojený) TheSteven

    TheSteven
    haha, veľmi vtipné, nie mislím to vážne, lebo ak by sa mi tento problem objavil zasa aby som vedel čo mám robiť a nie stále kupovať nove CD
    sthruska To nebol vtip. Ešte si nekúpil chybné CD/DVD?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Niečo tam určite máš, len je to -hidden, alebo -system.
    RW sa dajú vymazať i formátovať.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    TheSteven Pozri príspevok
    haha, veľmi vtipné, nie mislím to vážne, lebo ak by sa mi tento problem objavil zasa aby som vedel čo mám robiť a nie stále kupovať nove CD
    Pri dnešných cenách DVD-RW nemá veľký zmysel experimentovať s pokazených DVD. Zabiješ s tým kopec času a výsledok je neistý.

    Ale ak to chceš skúsiť - ja by som ho najprv celý vymazal. možno si na inom kompe na to DVD napálil niečo a disk si neuzatvoril. Preto ti hlási, že niečo na ňom je, ale obsah toho "niečoho" nevie prečítať. Dopaľovať na zapisovateľné a prepisovateľné média bez uzatvorenia disku je vždy riziko. Robí sa to len vtedy, ak sa disk bude používať na tom istom PC.

    DVD-RW sa neformátuje, ale mažú sa z neho údaje. Ak to nepomôže, kúp si iné. Ja som občas radšej používal DVD-RAM. Výhodou RAM je, že z neho môžeš vymazať aj len časť dát. DVD-RW musíš zmažeš celé, nedá sa vymazať časť súborov. naposledy, keď som kupovať DVD-RAM, tak stálo okolo 59 SKK. RW stojí možno 1 EUR (v závislosti od počtu kusov v balení).

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pikoška bokom: na starom PC mi nechcelo DVD-RW ani za toho oného vymazať - strčil som ho do DVD-rekordéra (klasického) a dal formát.
    Potom som ho strčil do PC (samo, že nepoznalo, čo to je), ale povolilo vymazanie a šlapalo.
    To len tak .
    Viacej som to neskúšal - pri cenách médií sa nebudem jedovať s nejakou blbou plackou - drbnem tam druhú a basta.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Vymaž ho cez nero alebo skús iný program. Windowsácky nemusí vždy počúvať .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.