Zavrieť

Porady

Záloha

Dobrý deň, chcela by som sa informovať.....Predávala som auto a dostala som zálohu,auto som rezervovala a už som odmitala dalších kupujúcich, no ale potom mi pán zavolal s tým že auto už nechce že si kupil ine a teraz žiada vrátenie zálohy....existuje nejaký zákon o tom že porušil dohodu a odstupil od nej a tým pádom som stratová a záloha ostáva v prospech predávajúceho teda mne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    usiatko Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa informovať.....Predávala som auto a dostala som zálohu,auto som rezervovala a už som odmitala dalších kupujúcich, no ale potom mi pán zavolal s tým že auto už nechce že si kupil ine a teraz žiada vrátenie zálohy....existuje nejaký zákon o tom že porušil dohodu a odstupil od nej a tým pádom som stratová a záloha ostáva v prospech predávajúceho teda mne?
    Pozri tu, niečo také sa tu už riešilo.
    http://www.porada.sk/t195009-p5-zaloha.html#post2074518

    usiatko je offline (nepripojený) usiatko

    usiatko
    Ja potrebujem vediet § podla ktorého Záloha uhradená za účelom rezervácie tovaru je po zrušení objednávky samostatne nevratná a stane sa zmluvnou pokutou.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    usiatko Pozri príspevok
    Ja potrebujem vediet § podla ktorého Záloha uhradená za účelom rezervácie tovaru je po zrušení objednávky samostatne nevratná a stane sa zmluvnou pokutou.
    A mali ste spísanú zmluvu?

    usiatko je offline (nepripojený) usiatko

    usiatko
    Je spísaná ale on ju ešte neprišiel podpísať...a ani doklad o tom že mi uhradil zálohu si neprišiel prevziať

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    usiatko Pozri príspevok
    Je spísaná ale on ju ešte neprišiel podpísať...a ani doklad o tom že mi uhradil zálohu si neprišiel prevziať
    AK ju nepodpísal, akokeby ani nebola.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    usiatko Pozri príspevok
    Ja potrebujem vediet § podla ktorého Záloha uhradená za účelom rezervácie tovaru je po zrušení objednávky samostatne nevratná a stane sa zmluvnou pokutou.

    žiaden takýto právny predpis neexistuje, jedine v zmluvných podmienkach ste si mohli dojednať podmienky zmluvnej pokuty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.