Zavrieť

Porady

Vtáčia chrípka

Dank Dank

Dank je offline (nepripojený) Dank

Ahojte ľudkovia, nechcem veľmi stresovať, ale bola by som rada, keby ste mi napísali Váš názor na "nového strašiaka " posledných dní - vtáčia chrípka. Keď čítam aj české správy, ide mi mráz po chrbte. Na Čechách to vyzerá, že sa začínajú pripravovať, ale u nás mi to pripadá, že sa to týka celého sveta, len nie Slovenska. Veď predsa máme svoje rodiny a blízkych a mali by nás informovať ako sa máme chrániť !!!
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dank
Ahojte ľudkovia, nechcem veľmi stresovať, ale bola by som rada, keby ste mi napísali Váš názor na "nového strašiaka " posledných dní - vtáčia chrípka. Keď čítam aj české správy, ide mi mráz po chrbte. Na Čechách to vyzerá, že sa začínajú pripravovať, ale u nás mi to pripadá, že sa to týka celého sveta, len nie Slovenska. Veď predsa máme svoje rodiny a blízkych a mali by nás informovať ako sa máme chrániť !!!

No môžem Ti úprimne povedať , že nie len tebe chodí mráz po chrbte , ale aj ja to tak pociťujem .

Teraz sme sa chceli dať celá rodina zaočkovať proti chrípke , ale nie je dostatok vakcín v lekárňach , že vraj sa to všetko sťahuje , takže nemôžem ich zohnať .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Zita5, náhodou som čítala, že tento rok sa objednalo strašne málo vakcín v porovnaní s minulým rokom a inak neviem, tých vakcín je viac druhov alebo len jedna? Z toho článku to vyzeralo, ako by ich bolo viac druhov, lacnejšie a drahšie.
Naposledy upravil pyton : 14.10.05 at 08:19
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

dievčatá nerobte paniku, už sme tu mali šialené kravy, mor ošípaných, dusičnany v zelenine a čo ja viem čo ešte o čom ani nevieme, je jasné že to nebude a nie je nič dobré, ale pýtala si sa ako sa chrániť....hmm, ťažká otázka, vyhnúť sa všetkým operencom pokiaľ možno, lebo zatiaľ je to len o víruse, čo je prenosný z hydiny na človeka ... myslím si, že očkovacie vakcíny tie terajšie nám i tak prd pomôžu, nie sú vyrobené proti tomuto typ vírusu
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Súhlasím s beatap, ale jedálny lístok bez hydinového mäsa........,neviem si dosť dobre predstaviť..........
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
beatap
dievčatá nerobte paniku, už sme tu mali šialené kravy, mor ošípaných, dusičnany v zelenine a čo ja viem čo ešte o čom ani nevieme, je jasné že to nebude a nie je nič dobré, ale pýtala si sa ako sa chrániť....hmm, ťažká otázka, vyhnúť sa všetkým operencom pokiaľ možno, lebo zatiaľ je to len o víruse, čo je prenosný z hydiny na človeka ... myslím si, že očkovacie vakcíny tie terajšie nám i tak prd pomôžu, nie sú vyrobené proti tomuto typ vírusu
beatap ja som nespomínala vakcínu na vtáčiu chripku , to viem , že tam ešte ani sa nevie , čo by pomohlo .Já som tým myslela na vakcínu proti chrípke na toto obdobie , lebo tie vakcíny sa každým rokom menia .
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

nemienim sa vzdať hydinového mäsa a pokiaľ viem tak správnou tepelnou úpravou nad 70 stup. a minimálne 10 min. ničí v každom mäse každý vírus....
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

Zita5
beatap ja som nespomínala vakcínu na vtáčiu chripku , to viem , že tam ešte ani sa nevie , čo by pomohlo .Já som tým myslela na vakcínu proti chrípke na toto obdobie , lebo tie vakcíny sa každým rokom menia .
na očkovanie proti chrípke sú tiež rôzne názory... jedni tvrdia, že to pomáha a druhí zasa, že i tak je každý rok iný typ chrípky a dopredu to nik nevie, vakcíny sú vyrábané podľa predchádzajúcich období... skôr si myslím, že to pôsobí ako psychologický efekt, aj keď na druhej strane možno skupine ľudí ako sú malé deti a starší, čo majú slabšie odolný organizmus to môže pomôcť... ja som skôr narážala na to, že tu bolo spomínané, že v Čechách a inde sa už niečo deje a u nás nič... tomu by som neverila, určite sú už kdesi v pozore a v pohotovosti, len nás toľko neplašia
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Zdá sa mi, že "mierna panika" je namieste. Ak napr. Veľká Británia nakúpila zásoby "antivírov" pre 31% svojho obyvateľstva !!!???

U nás na Slovensku sa zatiaľ zvažujú alternatívy (?!). Pred 2-oma mesiacmi sa vysokopostavený pracovník Min. zdrav. vyjadril v STV, že "nás sa vtáčia chrípka netýka, lebo ...Ázia je ďaleko ... nemáme priame kontakty". Človek nevie, či sa jedná o blbosť toho človeka, alebo chybý pokus ľudí ukľudniť.
Hrozbu asi treba brať dosť vážne. V našej rodine vždy prebiehal antichrípkový program (posilňovanie imunity a odolnosti organizmu, očkovania ...). Zahájili sme ho znova. Máme na to aj špeciálny dôvod a skúsenosti. Dcéra mala v dôsledku rakoviny lymfatických uzlín, ožarovania a chemoterapie takmer nulový obranný potenciál. Nesmela nič chytiť. Panicky sme sa bránili pred nákazou. V tom čase (pred 2 - 3rokmi) som aj klienta hneď vyhodil, keď prišiel smrkajúci. S vysvetlením, ak to nevedel, ale okamžite.
Vakcíny ešte nemôžu byť, ale až budú tak okrem toho, že budeme v kondičke, tak sa aj zaočkujeme.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

beatap
nemienim sa vzdať hydinového mäsa a pokiaľ viem tak správnou tepelnou úpravou nad 70 stup. a minimálne 10 min. ničí v každom mäse každý vírus....
Jedzme teraz viac hydiny (dúfam, že to Richard neškrtne ako nedovolenú reklamu ). Nebude, alebo budé drahá ako fras.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

beatap
na očkovanie proti chrípke sú tiež rôzne názory... vakcíny sú vyrábané podľa predchádzajúcich období...
Nie celkom. Vakcíny sú vyrábané, upravované, podľa aktuálneho druhu vírusov. Inak by boli neúčinné.
Vakcinujeme sa. 4 - 5 rokov sme nemali chrípku, len bežné angíny a pod.
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

S očkovaním proti chrípke mám veľmi dobrú skúsenosť. Synovia sa liečia u alergo-imunológa, ktorý ich už 5 rokov na jeseň zaočkováva proti chrípke. Dovtedy mali chrípku každý rok - vždy keď letel niekde v okolí bacil alebo vírus, pristál u nás. Odvtedy neviem čo je chrípka. Teraz, keď nás strašia s vtáčou chrípkou, som sa dala zaočkovať aj ja, síce si myslím, že vakcína proti obyčajnej chrípke veľmi nepomôže proti tej vtáčej - ale čo keď náhodou??? A neviem, či som urobila dobre, v stredu sme sa dali všetci zaočkovať, chalani už ani nevedia, že ich očkovali a ja mám spuchnuté celé rameno, mám tam tvrdý ružový fľak, ktorý má páli a bolí na dotyk a cítim sa ako zbitý pes - všetko ma bolí, z očí a nosa mi tečie, už sa teším, že je piatok a že sa doma hodím do postele. Snáď je to len bežná reakcia. Nemal nikto z Vás podobnú skúsenosť?
Naposledy upravil Ingrid G. : 14.10.05 at 11:12
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

mňa moja lekárka len raz presvedčila na očkovanie proti chrípke... tiež som alergička a tak vraj patrím do nejakej tej skupiny náchylnejších ľudí, či čo.. no dala som sa presvedčiť pred dvoma rokmi napriek tomu, že predtým som nebývala často chorá, max 1 do roka, ani to nie vždy, po očkovaní som bola každý mesiac doma min. týždeň s chrípkou a zakončila som to v januári zápalom pľúc, ktorý som liečila asi 3-4 mesiace.. odvtedy moja doktorka vie, že predo mnou nesmie očkovanie ani len spomenúť... Ale určite to každému zaberá rozdielne, len ja osobne už teraz dávam skôr prednosť vitamínovým bombám v podobne ovocia, max. ak sa dopujem ešte vitamínmi z lekárne v kritických obdobiach, ale aj to len minimálne.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Ingrid G.
....ja mám spuchnuté celé rameno, mám tam tvrdý ružový fľak, ktorý má páli a bolí na dotyk a cítim sa ako zbitý pes - všetko ma bolí, z očí a nosa mi tečie, už sa teším, že je piatok a že sa doma hodím do postele. Snáď je to len bežná reakcia. Nemal nikto z Vás podobnú skúsenosť?
Áno. 2, max 3 dni nádchové stavy. Nebola si v čase vakcinácie "nachcípaná"? (prepáč - presnejší výraz ma nenapadol). Vtedy sa nemá vakcinovať, lebo sa dostavia takéto prejavy.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

STRELEC
Jedzme teraz viac hydiny (dúfam, že to Richard neškrtne ako nedovolenú reklamu ). Nebude, alebo budé drahá ako fras.
Myslíš aby sme pojedli všetku hydinu skôr ako sem dorazí vtáčia chrípka? Hm,dobrý nápad
Inak nebezpečná by bola ak by zmutovala s ľudskou chrípkou a začala sa šíriť ako ľudská.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

veľmi zaujímavé čítanie k danej téme:
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=...8b4fb6ee908c48
0 0
Alan Alan

Alan je offline (nepripojený) Alan

Ahojte ľudkovia,na to aby ste boli odolnými vôči týmto a podobným vírusom treba mať vysokovýkonnú imunitu a organizmus si hravo poradí s týmto problémom a keď aj niekto ochorie organizmus si s týmto problémom poradí oveľa lepšie,nekonzumujte mäso to nám hnije v organizmu 72 hodin a nepite mlieko je to najväčší alergén na svete a nakoniec treba zmeniť myslenie lebo v našej mysli sa rodí všetko zlo,dobro,choroby,zdravie,vzťahy,láska...
Pekný deň praje Alan


Dank
Ahojte ľudkovia, nechcem veľmi stresovať, ale bola by som rada, keby ste mi napísali Váš názor na "nového strašiaka " posledných dní - vtáčia chrípka. Keď čítam aj české správy, ide mi mráz po chrbte. Na Čechách to vyzerá, že sa začínajú pripravovať, ale u nás mi to pripadá, že sa to týka celého sveta, len nie Slovenska. Veď predsa máme svoje rodiny a blízkych a mali by nás informovať ako sa máme chrániť !!!
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Z chripky mam aj ja obavy, tak ako kazdy. Ale nedavam sa ockovat, pretoze to pokladam za prvy predpoklad, ako chripku dostat (aj ked lekari hovoria, ze to tak nie je a ockovanim sa vytvori imunita). Ja uz desat rokov v jesennom obdobi uzivam echinaceove kvapky (IMUNAL), asi 5-6 tyzdnov a chripku ani ziadne ine podobne ochorenie som viac ako 10 rokov nemala. Nie je to liek, ale prevencia a posilnenie imunity. Takato kura je drahsia ako ockovanie proti chripke, ale myslim, ze sa to vyplati. Jedavam vsetko, co mi chuti, maso aj zeleninu a ovocie. Myslim si, ze strasenie vtacou chripkou je prehnane a profituju z toho vyrobcovia a predajcovia liekov. Tymto nechcem nikoho od ockovania odradzat, ale ja tomu akosi neverim.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

No,ja neviem nikdy som nebola zaočkovaná, ale nikdy som nemala ani chrípku,nanajvýš tak za 2-3 roky nejaký vírus.Vakcínu máme zadarmo z práce-preplatia-takže sa dáva očkovať moja dcéra,ale nemám pocit že by jej to pomáhalo,ale možno na vine je ona, že je vegetarián,chudá je jak pes.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
adam
Súhlasím s beatap, ale jedálny lístok bez hydinového mäsa........,neviem si dosť dobre predstaviť..........
Ja si zase neviem predstaviť jedálny lístok bez hovädziny, mám veľmi rád bifteky, a odkedy sa objavila choroba šialených kráv, chutí mi tento druh mäsa dvojnásobne ....
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som pred rokmi prekonala veľmi ťažkú chrípku, mesiac som sa nevedala z nej vyhrabať , zistili mi veľmi slabú imunitu a odvtedy sa nechávam očkovať každý rok. A chrípku som nemala a dokonca aj moje časté nádchy prestali. Je tiež pravda , že na tú imunitu som začala cvičiť každý deň cvičenie 5 tibeťanov a každý týždeň chodím do sauny.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať