Zavrieť

Porady

nastavenie platenia odvodov - OLYMP

Prosim vas mozete mi poradit, robim prvykrat v Olympe, ale ked dam generovat mzdu neodpocita mi poistne (nemoc., starob.,.....) preco to musim ja zadavat percenta aj zaklad? a kde to mam dat? ale zdravot. poistenie mi odpocita, preco???

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    sara-ke
    Prosim vas mozete mi poradit, robim prvykrat v Olympe, ale ked dam generovat mzdu neodpocita mi poistne (nemoc., starob.,.....) preco to musim ja zadavat percenta aj zaklad? a kde to mam dat? ale zdravot. poistenie mi odpocita, preco???

    dakujem
    NIE, určite ti chýbajú niektoré základné nastavenia...

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    sara-ke
    a to sa kde da zistit, alebo kde to musi byt nastavene? to mi neporadite?
    neviem, či si dobre pamätám, ale treba si najprv zadať do bankových účtov (Organizácia - Bankové účty-Druh účtu: sociálna a zdravotná poisťovňa) účet Sociálnej poisťovne a Zdravotných poisťovní. Nasledovne si skontroluj, či máš v Personalistike u zamestnanca zadanú zdravotnú poisťovňu.

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    mam zadane poistovne a aj tak mi tie sumy nevypocita sam, iba ked to zadam rucne, ale ked dam Generuj tak mi vsetko zrusi a necha len HM a preddavok na dan. Prosim poradte mi co mam robit, mozno to nerobim spravne aky je vlastne postup?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    sara-ke
    mam zadane poistovne a aj tak mi tie sumy nevypocita sam, iba ked to zadam rucne, ale ked dam Generuj tak mi vsetko zrusi a necha len HM a preddavok na dan. Prosim poradte mi co mam robit, mozno to nerobim spravne aky je vlastne postup?
    nemáš náhodou zadanú dohodu o vykonaní práce, resp. dohodu o brigádnickej práci študenta namiesto mesačnej alebo hodinovej mzdy?

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    sara-ke
    Prosim vas mozete mi poradit, robim prvykrat v Olympe, ale ked dam generovat mzdu neodpocita mi poistne (nemoc., starob.,.....) preco to musim ja zadavat percenta aj zaklad? a kde to mam dat? ale zdravot. poistenie mi odpocita, preco???

    dakujem
    skuste si este skontrolovať v Personalistike v Pracovných pomeroch, či je vôbec zadaný hlavný pracovný pomer.
    Iný prípad, kedy program neodpočíta odvody je, ak máte v minulosti neukončenú poslednú PN-ku. To znamená, že pri poslednej PN-ke máte stále zakliknuté políčko Neukončená.

    nastavenie platenia odvodov - OLYMP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.