Zavrieť

Porady

zrušenie s.r.o. a už aj výmaz z OR

Ahojte, dnes mi bolo oznámené, že s.r.o. bola zrušená k 03.07.2009 a výmaz k 30.07.2009. S.r.o. však mala obrovské záväzky a tovarové zásoby, pohľadávky žiadne, na bankovom účte 0, v pokladni 0.

Moja otázka znie, čo treba a v akých lehotách splniť voči daňovému úradu.
S.r.o. bola aj platcom DPH. Čo s tými záväzkami a tovarom?

Nie je mi jasné, kto by prípadné daňové priznanie podpísal, keďže konatelia už nie sú, keďže ani s.r.o. už neexistuje.

Prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    Neviem presne či sa jedná o ten istý prípad, ale ja som pripravovala jednej firme podklady na konkurz. Po podaní žiadosti na konkurz / to spisovala právnička/ - k žiadosti som musela doložiť priebežnú účtovnú závierku, výkaz ziskov a strát a súvahu ku dňu podania žiadosti o konkurz. Po určitom čase sa mi ohlásila správkyňa knkurznéj podstaty a ešte žiadala kopec dokladov a vysvetlovanie urťčitých vecí čo jej nebolo jasné. Od toho okamihu ako prevzala konkurz správkyňa sme mi ako firma viac nerobili, ona podala na konci roka DP, DPH a všetko ostatné. Správca konkurznej podstaty koná za konateľa firmy.
    Takže vy, keď už máte výmaz v obchodnom registri tak už nič nerobíte, lebo firma prakticky neexistuje.

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Ďakujem. Tiež to tak prebiehalo, len mi nebolo jasné, čo bude teraz. Ešte raz ďakujem.

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    Zdravím Vás poraďáci.
    Prosím Vás,keď ideme zrušiť spoločnosť s ručením obmedzeným,aké úkony treba urobiť? Spoločnosť bude úplne zrušená a vymazaná z obchodného registra (bez nového nadobúdateľa apod)

    aké úkony treba v takomto prípade urobiť?

    najskôr treba zrušiť všetky živnosti na živnostenskom úrade?
    potom výmaz z obchodného registra
    a nakoniec zrušenie DIČ a IČ DPH na Daňovom úrade?
    (zamestnancov nemáme,takže z tejto stránky je všetko vysporiadené)
    Dúfam,že som na nič nezabudol..?

    Neviete mi prosím povedať,či sú so zrušením s.r.o spojené aj nejaké poplatky?
    Ďakujem vopred

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    tibor1000 Pozri príspevok
    Zdravím Vás poraďáci.
    Prosím Vás,keď ideme zrušiť spoločnosť s ručením obmedzeným,aké úkony treba urobiť? Spoločnosť bude úplne zrušená a vymazaná z obchodného registra (bez nového nadobúdateľa apod)

    aké úkony treba v takomto prípade urobiť?

    najskôr treba zrušiť všetky živnosti na živnostenskom úrade?
    potom výmaz z obchodného registra
    a nakoniec zrušenie DIČ a IČ DPH na Daňovom úrade?
    (zamestnancov nemáme,takže z tejto stránky je všetko vysporiadené)
    Dúfam,že som na nič nezabudol..?

    Neviete mi prosím povedať,či sú so zrušením s.r.o spojené aj nejaké poplatky?
    Ďakujem vopred
    posúvam

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    Ku zmene zápisu v Obchodnom registri, t. j. k jeho výmazu bol už potrebný súhlas správcu dane ( patrí tam aj colný úrad), takže ...

    1. oznámiť Okresnému živn. odd. výmaz spoločnosti
    2. oznámiť Sociálnej poisťovni výmaz spoločnosti
    3. oznámiť zdravotným poisťovniam výmaz spoločnosti
    4. požiadať daňový úrad ( všetky dane + odhlásenie motorových vozidiel) o zrušenie registrácie
    5. oznámiť Okresnému štátnemu archívu výmaz spoločnosti
    6. vložiť do zbierky listín príslušné doklady súvisiace s obdobím medzi 3. 7. 2009 a 30. 7. 2009 nehovoriac o mimoriadnej inventarizácii ... súvahou, výsledkovkou a poznámkami ......

    Takže všetko, čo som tu hore - v bodoch - uviedla, napokon aj telefonicky overiť a zistiť, aké prílohy musíš doložiť, resp. aké sú správne ( ak sú) poplatky....

    Ale podotýkam, že to je všetko, čo som potrebovala v októbri minulého roku ...

    zrušenie s.r.o. a už aj výmaz z OR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.