Zavrieť

Porady

JE TU ODBORNIK NA DISPOZICIU ??

Kupil som pozemok 22 x 30 m, no a teraz sedim kazdy vecer a lamem si hlavu nad dispoziciou.
V prilohe su podorysy 1NP a 2NP, ktore som zatial navrhol.
Rad prijmem rady od niekoho skuseneho, co a ako opravit, zmenit a pod. Dakujem
Este dodam, ze vedla mna vlavo a v pravo su dvojpodlazne domy. Na Juznu stranu dva bungalovy.
DomNP1.jpg  
DomNP2.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ak888 je offline (nepripojený) ak888

    Stredoškolák,ženatý,2deti,projektant ...viac ak888
    Problém vydím v riešení presvetlenia obývačky (nie je na čo uložiť strop pre 2.NP.
    aj keby sa v rohu osadil oceľový stĺp nebu to stačiť, hlavne ak bude balkón riešený ako konzola (bude vytŕčať z fasády). Okrem toho sused zo západu nemusí súhlasiť s oknami s výhľadom na jeho pozemok. To isté platí pre výklenok v jedálni. Navrhoval by som steny na západ riešiť ako plné a preskliť celú južnú steny obývačky a južnú a severnú stenu výklenku.
    Predpokladám že chcete mať sedlovú strechu. To ale znamená že vaňu (alebo je to sprcha?) treba odsunúť od obvodovej steny (pod strechou by ste sa nemohli postaviť) a toto miesto potom využiť na komín z kotolne a odvetranie WC z 1.NP.
    Upozorňujem ešte, že pri projekte na stavebné povolenie je treba doddržať odstupové vzdialenosti: min.3,00m od hranice pozemku a min.7,00m od najbližšej stavby.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Osobne si myslím,že toto je veľmi zlý projekt.Daj si to urobiť odborníkovi:dole máš hosťovskú,nemáš tam ani sprchovací kút,pod Tatrami sú balkóny len na oštaru,otvorené schodisko ti vyženie teplo hore a dole budeš mať permanentne zimu.Nedá sa to takto posúdiť (aj s ohľadom na svetové strany-padanie snehu zo strechy atď),rozmery pozemku,stavby,ale hľadaj iný projekt a skôr ako na vizuálny efekt,zameraj sa na praktickú stránku veci.Garáž máš v dome,ale vchod do bytu z garáže, nie ? Pouvažuj...

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Inšpiruj sa napr. týmto (len prístrešok pre auto by si musel riešiť predĺžením strechy alebo inak - v zime ti bude sneh padať rovno na auto).
    Ale vnútorná dispozícia je dobrá :
    http://www.projektydomov.com/projekty/001-benefit125/

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Zlé, zlé, zlé.
    A to do spálne fakt len cez šatník ?

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Peggynka Pozri príspevok
    Garáž máš v dome,ale vchod do bytu z garáže, nie ? Pouvažuj...
    Mať dvere z garáže do domu a púšťať si smrad do obývacieho priestoru? To by som za výhru nepovažoval.

    Inak môj názor: Auto spálňu nepotrebuje.
    Peggynka Mám to poriešené a keď potrebujem nejaké náradie,nemusím von,cez hlavný vchod (aj nákupy atď.)

    JE TU ODBORNIK NA DISPOZICIU ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.