Zavrieť

Porady

zrušenie trvalého pobytu

chcela by som sa spýtať čo robiť v prípade keď nie som vlastníkom bytu a chcem zrušiť trvalý pobyt osobe, ktorá už so mnou nebýva? vlastníkom bytu je stavebné bytové družstvo. na dotyčného je uvalená exekúcia a ja nechcem prísť o svoj majetok. ďakujem Lucia
arizona A ako sa ta osoba dostala k trvalemu pobytu? Tiez nechapem, ze pises, ze byt nie je tvoj,ale bojis sa, ze on prides. Ako ti ex moze vziat nieco, co nie je toje? ....popis podrobnejsie
lucy421 ta osoba je moj synovec, takze preto ma rovnyky trvaly pobyt a ja som nenapisala, ze sa bojim o byty, ale o majetok, ktory sa v tom byte nachadza.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    exe moze siahnut na hnutelne veci a lucy bude musiet dokazovat ze su jej ... § 55 EP

    takze najlepsie mat doklady na preukazanie, ze aj ked ma trvaly pobyt rovnaky ako ty, veci v byte su tvoje
    lucy421 no to je mi jasne, ze budeme musiet dokazovat, ale ako dokazem, ze napriklad blocik od telky je moj a nie jeho?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Dievča to má trochu popletené. Spomína exekúciu a bojí sa, že príde o byt, ktorý jej však nepatrí. Exekúcia pôjde najskôr po JEHO majetku a účte, v prípade spoločného účtu manželov - tak po ňom. Ak s nim nemá spoločný majetok, ani finančný účet - tak sa nemá čo báť.
    Trvalý pobyt zruší vlastník nehnuteľnosti - SBD. Im stačí len oznámiť zmenu - že ubudol jeden podnájomník a žiadať, aby mu bol zrušený trvalý pobyt (takto sa isto aj upravia platby - o jednu osobu menej).
    lucy421 ja som vôbec nepisala, ze pridem o byt, ale o majetok, ktory sa nachadza v tom byte...exekucia pojde po jeho majetku. to je pravda, ale on nema nic, ani ucet a ani iny majetok...no už som nad tym rozmyslala, ze poziadat SBD...a dôvod na zrusenie im musim udavat?
    avalik v prvom rade by to mala byt jeho starost aby sa prihlasil na TP tam kde byva teraz

    zrušenie trvalého pobytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.