Zavrieť

Porady

Zmena rýchlosti Internetu.

Prosím Vás, ktorí sa rozumiete tejto tématike pomôžte ak viete. Ja som v tejto veci laik.
V Košiciach na sídl.Ťahanovce zapojili 100Mbit pripojenie na Internet. Je to optickými káblami, oproti doterajšiemu - cez káblovku. Doterajší program, ale budú nahrádzať iným - je ich viac a treba si vybrať. Doteraz sme platili 399 Sk/mes za neobmedzený prístup. Teraz však ponúkajú programy "Dynamic 16-512" za 595 Sk/mes a "Zdielaná 64 virtual" za 499 Sk/mes. Neviem ktorý si vybrať, resp. ja sa viem riadiť iba podľa ceny, ale neviem posúdiť pomer ceny k "užitočnosti" programu. Programov je viac, ale iba tieto prichádzajú v úvahu.
Max.rýchlosť v celej LAN sieti u oboch je 100 000 kbit / 12 500 kB. Ostatné parametre sú :
Dynamic
Min/Max rýchl.do Internetu 16kbit/512kbit; 2kB/64kB
Min/Max rýchl. E-mail 16kbit/100000kbit; 2kB/12500kB
Zdielana
Min/Max rýchl.do Internetu 8kbit/64kbit; 1kB/8kB
Min/Max rýchl. E-mail 8kbit/100000kbit; 1kB/12500kB
Vie mi niekto poradiť, čo si radšej vybrať ? Internet používam väčšinou na získavanie informácii (nesťahujem filmy; hudbu; hry ...) a pod.
Vďaka !
Naposledy upravil Julo : 02.09.04 at 09:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Podla toho co pises je rozdiel iba v rychlosti ale si to napisal dost nezrozumitelne.Tie lomene rychlosti znamenaju rychlost k tebe a od teba.Ak pri Zdielanom pripojeni mas max/min k tebe 64/ 8kb ,mas to ako pri klasickom modeme a na citanie novin ti to staci.Ak by si chcel pozerat tv alebo pocuvat radio daj si Dynamic,tych 96 Sk ta nezabije a mas to lacnejsie pri rovnakej rychlosti ako dsl.

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    určite ten rýchlejší ak 100Sk nehrá veľkú rolu...
    ide aj o čas ako rýchlo sa ti naťahujú stránky a ako rýchlo pracuješ s počítačom/netom...
    64/8 je pomalé a ak si narátaš tie sekundy čakania.... život je krátky hehe

    kamila60 je offline (nepripojený) kamila60

    kamila60
    Vie mi tu niekto, prosím, poradiť koľko času denne môžem nechať svoju mládež na pokeci, keď máme doma obmedzený internet 600MB/ mesiac. Nesťahujú len kecajú. ďaaaakujem.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Ja by som na Tvojom mieste nešiel na to cez čas. Neviem aký máš druh pripojenia, ale predpokladám, že máš s pripojením aj možnosť mrknúť niekde na štatistiky. Podľa toho by mládež vedela, koľko má ešte životného priestoru na net-e.
    Poobzeral by som sa tiež po nejakom free softvéri - počítadle. Ten by sa mal dať nastaviť na predvolenú kapacitu, kedy by minimálne vysvietil na monitore výstrahu: limit na dosah. Možno bude niekto vedieť takýto softvér poradiť.

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    skus napriklad taky DU meter , ja nemusim sice sledovat cas a data, ale pre zaujimavost statistik

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    kamila60 Pozri príspevok
    Vie mi tu niekto, prosím, poradiť koľko času denne môžem nechať svoju mládež na pokeci, keď máme doma obmedzený internet 600MB/ mesiac. Nesťahujú len kecajú. ďaaaakujem.
    Predpokladám, že máš pripojenie od T-Comu. Ak áno, pohľadaj niekde ten papier, na ktorom máš napísané prístupové meno a heslo do internetu (ak nenájdeš, na počkanie ti v T-Com centre vytlačia nový papier). S tým menom a heslom sa prihlásiš na tejto stránke s DSL prehľadmi na svoj účet a uvidíš, koľko sa ktorý deň presurfovalo a môžeš si reálne kontrolovať, či neprekračuješ limit.

    kamila60 je offline (nepripojený) kamila60

    kamila60
    Ďakujem, ďakujem, ďakujem.... chlapci ste úžasní, už som si to aj overila, je to v pohode...
    Naposledy upravil kamila60 : 07.12.07 at 10:12

    Zmena rýchlosti Internetu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.