Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná časť na manželku - odpočet manžela pracujúceho ako SZČO

Manžel bol 11 mesiacov SZČO, mesiac na úrade práce. Nemal počas živnosti žiaden príjem. Môžem si ho uviesť v daňovom priznaní a znížiť si tak základ dane o NČ? Viem,že najprv musím mať jeho daňové priznanie - nulové ale následne v akom počte mesiacov si ho viem uplatniť? 1 mesiac kedy bol na úrade práce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ludmilka64 ešte som to pozrela, v evidencii bol presne od 04.11 do 31.12 2020 - takže odpočet môžem zadať za 2 mesiace?
    veronikasad Podmienka musí byť splnená v prvý kal den mesiaca - len za jeden mesiac
    Tweety Nie., len jeden.
    zuza 74 K téme: ak zamestnanec predložil potvrdenie, že manželka bola vedená v evidencii nezamestnaných od napr. 01.01.2020 do 7.4.2020 a manželia boli celý rok. Ja môžem uplatniť len pomernú časť za obdobie evidencie na ÚP, t.j. 4 mesiace - ale on mi už nemusí predkladať žiadne potvrdenie, že bol dobrovoľne nezamestnaný celý zvyšok roka 2020. Či mi musí zdokladovať celý rok, čo robila manželka? Ja si myslím, že to nie je potrebné. Môžete ma opraviť, ak sa mýlim?
    veronikasad Zamestnanec je zodpovedný za udaj v RZD _ Vlastný prijem manželky.Dokladuje len pocet mesiacov, za ktoré si uplatňuje narok.
    Ale úprimne, kolko zamestnancov vie tento riadok správne vyplniť? Preto mzdarky pytaju k nemu podklady...
      zbaliť

    Nezdaniteľná časť na manželku - odpočet manžela pracujúceho ako SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.