Zavrieť

Porady

živnostník poskytovanie služieb vedenie cudzieho mot. vozidla",

Môže živnostník - poskytovanie služieb vedenie cudzieho motorového vozidla", uplatniť si paušálne výdavky za rok 2012.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    driver100 je offline (nepripojený) driver100

    muž driver100
    batorek Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Poprosím o informáciu ohľadne SZČO poskytovanie služby vedenie cudz.mot.vozidla -taxi
    aké povinnosti má voči osobe, ktorá mu poskytuje mot. vozidlo. Koncom mesiaca urobiť faktúru podľa čoho ???????
    Obaja sú živnostníci. Ďakujem vopred
    Od 1.3.2012 vodič taxi musí mať vlastnú koncesiu,alebo byť zamestnaný na TPP. "Vodič cudzieho motorového vozidla" v taxíku je práca načierno.Zákon 56/2012,§8 ods.1.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Keď sa mám vyjadriť úplne presne, je to závislá činnosť ako vyšitá. Bohužiaľ viacerí budeme riešiť tento problém v čase najkrutejšom - v marci 2013.
    Tvoj taxikár, vzhľadom k tomu, že nevlastní MV mal by mať s majiteľom vozidla zmluvu o nájme MV a v nej dohodnúť , aká bude výška nájmu. Ostatné €čka za poskytované služby ľuďom, budú potom jeho, rovnako ako aj náklady na spotrebované PHM.
    Každú jazdu musí vyúčtovať, zákazníkovi predsa.

    driver100 je offline (nepripojený) driver100

    muž driver100
    batorek Pozri príspevok
    Ja viem že si cesty musí zákazníkovi vyúčtovať a nakoľkomnemá taxameter tak
    musí vystaviť si myslím príjmový doklad, čo bude slúžiť pre účely príjmu DP
    lenže moja mienka je, že tých dokladov bude veľmi málo.
    ďakujem za vydiskutovanie môjho problému.
    Neviem ako to napísať,ale vozidlo taxislužby musí splňovať určité veci.Riadne namontovaný taxameter od certifikovanej firmy,overený a opatrený značkou metrologického úradu je prvým a najdôležitejším predpokladom.Bez taxametra to je všetko iné,len nie taxi.Zákon 56/2012 a vyhláška 124/2012.

    batorek je offline (nepripojený) batorek

    batorek
    Dobrý deň.
    Poprosím o informáciu ohľadne SZČO poskytovanie služby vedenie cudz.mot.vozidla -taxi
    aké povinnosti má voči osobe, ktorá mu poskytuje mot. vozidlo. Koncom mesiaca urobiť faktúru podľa čoho ???????
    Obaja sú živnostníci. Ďakujem vopred

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    fa podľa dohody, na základe kt., máte MV prenajaté....

    má to prenajímateľ v predmete živnosti ?

    batorek je offline (nepripojený) batorek

    batorek
    ano teraz si otvoril živnosť na poskytovanie služby vedenia cudzieho motor. vozidla.

    Ešte jedna otázočka tí čo mali doteraz osobnú prepravu do 9 miest čo už neexistuje
    musia niečo meniť na živnosť. liste vykonáva vlastne taxislužbu. to sa netýka hornej otázky.

    driver100 je offline (nepripojený) driver100

    muž driver100
    batorek Pozri príspevok
    ano teraz si otvoril živnosť na poskytovanie služby vedenia cudzieho motor. vozidla.

    Ešte jedna otázočka tí čo mali doteraz osobnú prepravu do 9 miest čo už neexistuje
    musia niečo meniť na živnosť. liste vykonáva vlastne taxislužbu. to sa netýka hornej otázky.
    Musia si vybaviť koncesiu na taxi.Taxislužba od 1.7.2010 už nie je živnosťou ale podnikaním podľa osobitných predpisov.Všetky info na Kraj.úrade dopravy.

    batorek je offline (nepripojený) batorek

    batorek
    Dobrý deň
    Zase som tu a ešte ničomu nerozumiem. Predošlých temach som sa pýtala že podľa čoho bude fakturovať služby.
    No opýtala som sa konkrétne pána že aku dohodu uzavrel s prenájímateľom. Zatiaľ žiadnu a povedal mu že čo denne zarobí dá mu z tohom nejaké percento /prenajímateľovi/ a ostatné je jeho. No ale šofer ako preukáže že koľko zarobil veď musí dávať nejaké príjmové doklady. Podľa tohoto si on bude kupovať aj PHM a čo s knihou jázd že koľko spotreboval.
    Ešte som také neúčtovala ale ani neviem ako mám začať. Prosím pomôžte.

    batorek je offline (nepripojený) batorek

    batorek
    Ja viem že si cesty musí zákazníkovi vyúčtovať a nakoľkomnemá taxameter tak
    musí vystaviť si myslím príjmový doklad, čo bude slúžiť pre účely príjmu DP
    lenže moja mienka je, že tých dokladov bude veľmi málo.
    ďakujem za vydiskutovanie môjho problému.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Ale taxameter musí mať. Teda aspoň moji taxikári (ktorých účtujem) majú všetci do nohy taxametre.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.