Zavrieť

Porady

Karta HIM v roku 2004

Účtujem v ABRE GOLD a chcela by som poradiť či na novozaloženej karte
uvidím aj účtovné odpisy. Zaradila som počítač a na karte mám len daňové odpisy
t.j. 1/4 z ceny. Ako mám opraviť novú kartu, aby som tam mala aj účtovné odpisy. Ak máte nejaké skúsenosti poraďte mi prosím.
Vopred ďakujem
M.K.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aktis je offline (nepripojený) Aktis

    Aktis
    Najprv je nutné nadefinovať účtové odpisy v agende Majetok - Definicie - Definicie účtovných odpisov
    Tu si pridáte (F2) nový účtový odpis, pridelíte mu názov a percentuálne sadzby odpisovania počas jednotlivých rokov.
    Následne pri zadávaní karty IM je možné vybrať vlastné účtovné odpisy (v okne, kde si vyberáte aj daňové odpisy - Zadanie údajov evidencie DM zhruba v strede)
    Prosím, môžete mi napísať konkrétny prípad. ako mám zadať účtovné odpisy podľa perc. sadzieb . ZP nadobudnuté v roku 2004 napr. február. Doteraz do 31.12.2003 som účtovala účtovné odpisy rovné daňovým.

    - prehodnocovali ste aj karty ktoré neboli ukončené k 31.12.2003
    Zatiaľ veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
    M.Krajčovičová

    Aktis je offline (nepripojený) Aktis

    Aktis
    Nehovoríme o prípade, keď účtovné odpisy sú rovnaké ako daňové (nastavenie pri zadávaní karty IM "Účtovné odpisy zhodné s daňovými") ale o prípade, keď je majetok odpisovaný účtovne ináč - napríklad, keď sa opotrebuje hneď v prvom roku po zaradení do odpisovania.
    V takomto prípade môžme teoreticky chcieť zaúčtovať odpisy do 4 rokov vo výške
    - prvý rok 80%
    - druhý rok 10%
    - tretí rok 5%
    - štvrtý rok 5% /a zostáva už len obhájiť si to pred kontrolou :-)/

    Takže v Majetok - Definicie - Definicie účtovných o.
    zadáte :
    F2 - Odpis účtovný zrýchlený
    Následne v sadzbách zadáte : rok 1 - 80%, rok 2 - 10%, rok 3 - 5%, rok 4 - 5%

    V tejto chvíli po uloženi (OK) je možné účtovný odpis použiť v IM

    Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

    Beatrice
    Prevzala som učtovníctvo, chcem nahrat už odpísaný majetok jednej pekárne, čiže nulový zostatok na kartách, a neviem či sa to dá v programe Omega.

    Ďakujem

    Karta HIM v roku 2004

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.