Zavrieť

Porady

Zrušenie poistenia za domacnost

Zdravim...Chcela by som sa spytat,či ma niekto skusenosti ako na to,ked to poistenie už nechcem a nestihla som tu 6-tyždnovu vypovednu lehotu.Vraj by mi to poistenie malo zaniknut,ak ho nezaplatim,ale neviem či mi za to nemôžu dat penale a pod.Ak s tym niekto mate skusenosti,tak poradte,dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    wagner Pozri príspevok
    Napíš klasickú výpoveď zo zmluvy so 6 týždňovou výpovednou dobou. Pošli to doporučene a odo dňa doručenia za šesť týždňov sa zmluva skončí. Budeš musieť doplatiť za čas do skončenia výpovednej doby. Určite je to aj v zmluve - má to totiž v zmluve každá poisťovňa.
    nezmysel, takto to vobec nefunguje ... v ziadnej poistovni

    Lumila je offline (nepripojený) Lumila

    Lumila
    Najprv si prečítaj VPP zmluvy. Z mojej vlastnej skúsenosti: poslala som výpoveď 4 týždne pred ukončením poistného obdobia, poslali mi list, že nemôžem vypovedať zmluvu, lebo som nedodržala 6-týždňovú výpovednú lehotu, potom po 2 mesiacoch poslali upomienku a keďže som nezaplatila, po cca 4 mesiacoch mi prišiel list o ukončení zmluvného vzťahu a zaplatenie za tých cca 6 mesiacov alikvotnú časť z ročného poistenia. Mala som dojem, že svoje peniažky chceli dostať tak či tak a preto naťahovali čas aj s upomienkou aj s ukončením zmluvy.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    marlynka Pozri príspevok
    Zdravim...Chcela by som sa spytat,či ma niekto skusenosti ako na to,ked to poistenie už nechcem a nestihla som tu 6-tyždnovu vypovednu lehotu.Vraj by mi to poistenie malo zaniknut,ak ho nezaplatim,ale neviem či mi za to nemôžu dat penale a pod.Ak s tym niekto mate skusenosti,tak poradte,dakujem...
    Napíš klasickú výpoveď zo zmluvy so 6 týždňovou výpovednou dobou. Pošli to doporučene a odo dňa doručenia za šesť týždňov sa zmluva skončí. Budeš musieť doplatiť za čas do skončenia výpovednej doby. Určite je to aj v zmluve - má to totiž v zmluve každá poisťovňa.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    wagner Pozri príspevok
    Napíš klasickú výpoveď zo zmluvy so 6 týždňovou výpovednou dobou. Pošli to doporučene a odo dňa doručenia za šesť týždňov sa zmluva skončí. Budeš musieť doplatiť za čas do skončenia výpovednej doby. Určite je to aj v zmluve - má to totiž v zmluve každá poisťovňa.
    Zdenulinka, ooops, prešľap...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    no dobre, sice nepozname konkretne podmienky zmluvy a VPP, ale vseobecne mozno napisat toto:

    v poisteni neexistuje vypovedna lehota v zmysle, ze poistenie skonci za nejaky cas od podania vypovede
    poistna zmluva skonci vzdy ku koncu prislusneho poistneho obdobia (mesacneho, 1/4rocneho, polrocneho alebo rocneho) bez ohladu na to kedy sa vypoved poda ... 6 tyzdnov je lehota, kedy najneskor pred koncom poistneho obdobia treba vypoved podat ... to znamena ze napr. pri polrocnom poistnom obdobi kedy je poistne splatne napr. 1.1. a 1.7., ked podame vypoved 1.2., poistenie skonci 30.6., ked podame vypoved 15.6., poistenie skonci 31.12.

    v pripade ze poisteny nezaplati poistne, zhruba po mesiaci od splatnosti poistovna posle vyzvu, kde da lehotu mesiac na zaplatenie, uplynutim lehoty poistenie zrusi ... za tieto 2 mesiace (od splatnosti po zanik poistenia) ale bude poistovna poistne vymahat

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    bubkoch Pozri príspevok
    no dobre, sice nepozname konkretne podmienky zmluvy a VPP, ale vseobecne mozno napisat toto:

    v poisteni neexistuje vypovedna lehota v zmysle, ze poistenie skonci za nejaky cas od podania vypovede
    poistna zmluva skonci vzdy ku koncu prislusneho poistneho obdobia (mesacneho, 1/4rocneho, polrocneho alebo rocneho) bez ohladu na to kedy sa vypoved poda ... 6 tyzdnov je lehota, kedy najneskor prd koncom poistneho obdobia treba vypoved podat ... to znamena ze napr. pri polrocnom poistnom obdobi aj ked podame vypoved 5 mesiacov pred jeho koncom, poistenie skonci o 5 mesiacov

    v pripade ze poisteny nezaplati poistne, zhruba po mesiaci od splatnosti poistovna posle vyzvu, kde da lehotu mesiac na zaplatenie, uplynutim lehoty poistenie zrusi ... za tieto 2 mesiace (od splatnosti po zanik poistenia) ale bude poistovna poistne vymahat
    píšeš síce pravdu ale na ten čas na tú výzvu by som sa nespoliehal ja idem teraz posielať výzvy 9 mesačným neplatičom...-takže budú doplácať poistné asi tak za 11 mesiacov...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    píšeš síce pravdu ale na ten čas na tú výzvu by som sa nespoliehal ja idem teraz posielať výzvy 9 mesačným neplatičom...-takže budú doplácať poistné asi tak za 11 mesiacov...
    poznam poistnovnu ktora ma procesy nastavene tak, ze vyzvu system automaticky generuje a posiela po 30 dnoch od splatnosti a poistka su automaticky zrusi a vytlaci oznamenie za dalsich 30 dni

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    bubkoch Pozri príspevok
    poznam poistnovnu ktora ma procesy nastavene tak, ze vyzvu system automaticky generuje a posiela po 30 dnoch od splatnosti a poistka su automaticky zrusi a vytlaci oznamenie za dalsich 30 dni
    to je možné, ale nikde nieje napísané,že tu výzvu nemožu poslať aj trebárs po 5 rokoch...
    ale aj tak- takáto téma o neplatičskej socke aj tak nieje podstatná- každý človek ktorý má len troška slušnosti v sebe zmluvu ukončí korektne a nebude vymýšľať...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.