Zavrieť

Porady

Zrusenie poistenia

Dobry den chcel by som sa opytat,chcel by som zrusit urazove poistenie,ktore konci v januari buduceho roku.Viem ze vypoved sa posiela 3 mesiace pred ukoncenim poistenia.Ja by som to vsak chcel zrusit co najskor.Platim stvrtrocne.Neviem ci by sa to dalo tak, ze teraz co mi prisiel sek uz nezaplatim a potom zrejme poistovna by po nejakom case poistku zrusila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaBA je offline (nepripojený) JankaBA

    Vylúčený člen JankaBA
    Nezaplatením poistného sa zmluva zruší, ale píšeš že končí v januári budúceho roka, ak tam máš nejaké šetrenie je možné že ti ju nezrušia a úrazové poistenie bude pokrývať našetrená suma.
    Na tvojom mieste by som si dala poistku prehodnotiť nejakému nezávislému finančnému poradcovi, aby ti prerátal čo tam všetko máš a o koľko môžeš zrušením prísť, prípadne ti môže poradiť ako poistku upraviť aby si si ju mohol platiť do konca.

    Luboso je offline (nepripojený) Luboso

    Luboso
    Nie je tam nijake setrenie je to vyhradne len urazove poistenie.Ta poistka vlastne v januari nekonci,k tomu datumu bola uzavreta ,asi pred troma rokmi,keby som chcel tak si ju platim dalej.Jedna sa mi len o to aby som ju zrusil skor ako v januari.

    JankaBA je offline (nepripojený) JankaBA

    Vylúčený člen JankaBA
    Ak poistné nezaplatíš začne ti od dátumu splatnosti bežať ochranná lehota 62 dní - záleží od poisťovne môže to byť aj menej, ak sa ti stane v tejto dobe úraz bude ti poisťovňa plniť, ale zo sumy na ktorú máš nárok ti odrátajú tvoju nezaplatenú platbu, po ukončení ochrannej lehoty bude poistná zmluva ukončená z dôvodu neplatenia.
    Mal by si mať doma poistnú zmluvu a v nej poistné podmienky nájdi platba poistného tu by malo byť napísané koľko dní je ochranná lehota od zaplatenia prvého poistného.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Za tú ochrannú dobu ale budeš musieť doplatiť poistné. Daj výpoveď tak, aby im prišla do 1.7. a poistka by mala skončiť 30.9. Takže ešte jednu splátku zaplatiť musíš. Nezabúdaj, že s poisťovňou nevybabreš, dlžné poistné zaplatiť musíš, keď nezaplatíš, tak máš na krku exekúciu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.