Zavrieť

Porady

Fond pracovneho casu

Dobry den. Chcem sa spytat na Vas nazor ako je to z fondom pracovneho casu ak pracujem v obchode kde je nerovnomerne rozvrhnuty pracovny cas a pracujem 40hodin tyzdenne. To znamena 40 hodin kazdy tyzden aj ked na dni pondelok-piatok pripada sviatok.
Jedna sa mi konkretne o 25.12. a 1.1. kedy bol obchod zatvoreny a mi sme tym padom nepracovali. Vedenie tvrdi ze si tieto dni musime nadrobit. Ja sa domnievam ze nie. Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Fond pracovneho casu sa pocita aj so sviatkami pripadajucimi na pondelok - piatok. Ak ste v dane sviatky mali pracovat, mali naplanovanu zmenu a nepracovali ste, lebo bol sviatok, mate narok na nahradu mzdy za sviatok. Ak ste pracovat nemali, je to pre vas volny den, taky isty ako iny volny den v tyzdni.
    Zmeny mate vtedy naplanovane na ine dni, pocet hodin priemerne za 4 mesiace musi sediet s poctom hodin (aj s tymi sviatkami) rovnomerneho rozlozenia prac.casu.
    Kohinor Zmeny sme naplanovane nemali lebo bol obchod zatvoreny a tym padom sme si ich ani nemohli naplanovat.
    ivka70 Zamestnavatel je povinny planovat zmeny, takze ten ich naplanovat nejako musel.
    Ak obchod zavrel a na sviatky ste ziadne zmeny planovane nemali, nemate narok na nahradu mzdy za sviatok a odpracujete zmeny tak ako ich zamestnavatel naplanoval v ine dni.
    V tvojom ponimani: ano, musite ich odpracovat v ine dni (podla planu zmien).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.