Zavrieť

Porady

Moznosti prepravnej sluzby podla §62 zakona o socialnej pomoci

Dobry den,
vie mi niekto poradit svojimi skusenostami ohladom prepravy. V prislusnom zakone o socialnej pomoci su dve moznosti ako si tieto vydavky kompenzovat a to v §64 sumou 900,- Sk mesacne a osoba, ktora prepravu vykonava nemusi mat opravnenie, alebo podla §62 kde sa prispevok na prepravu poskytuje na zaklade preukazanych vydavkov, pravnickou osobou , alebo fyz.osobou, ktora ma opravnenie na vykonavanie prepravy obcou, alebo subjektom, ktory poskytuje socialnu pomoc podla tohto zakona tu to moze byt do vysky max. 2750,- Sk mesacne. Ako mam tomu rozumiet? Rozmyslam totiz, ze by som si doplnila zivnost o obcasnu prepravu a st. mame by som mesacne fakturovala naklady na prepravu (vzhladom k tomu, ze 900,- Sk je naozaj smiesna suma, ktora ani zdaleka nestaci na naklady ktore mesacne na jej prepravu mam). Pripadne by som si s nou ako podnikatel uzavrela zmluvu o preprave kde by boli napisane podmienky ako aj sadzba za km. Vie mi niekto poradit ci toto moje rozmyslanie je vobec spravne...Mozem si doplnit zivnost o prepravu ci by som si musela zriadit taxi sluzbu?
DAKUJEM Mirka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Moznosti prepravnej sluzby podla §62 zakona o socialnej pomoci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.