Zavrieť

Porady

lekarske tajomstvo

Dobry den
chcela by som sa opytat, ake mam moznosti branit sa, ak viem, ze ista pani, manzelka lekara, si zistuje informacie o celom okoli a nasledne ich vsetkym rozprava. V poslednych dnoch zacala vsetkym rozpravat o mojom zdravotnom stave o com teda naozaj nema pravo.
Dakujem
Usporiadat
focalor focalor

focalor je offline (nepripojený) focalor

možnosti sú pokiaľ ide o konanie pred súdom:
žaloba o ochranu osobnosti, tam je možné aj žiadať o nemajetkovú ujmu tým spôsobenú, je potrebne mať k tomu svedkov
trestné oznámenie pre trestný čin neoprávneného nakladania s osobnými údajmi, odporúčam podať na neznámeho páchateľa a netreba ani uvádzať že o aký trestný čin ide, a uviesť opäť nejaké osoby, ktoré o tom vedia. Možno to však vyhodnotia ako priestupok, to závisí od toho ako to právne posúdia.
ďalšia možnosť, riešenie ex post: zobrať zdravotnú dokumentáciu od lekára preč a dať ho na Komoru lekárov alebo ako sa to volá a možno ho postihnú inak.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mikado mikado

mikado je offline (nepripojený) mikado

no problem je v tom, ze je to lekar u ktoreho ja nemam kartu...len zrejme cez databazu alebo neviem ako na to prisli...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

mikado Pozri príspevok
no problem je v tom, ze je to lekar u ktoreho ja nemam kartu...len zrejme cez databazu alebo neviem ako na to prisli...
Neexistuje centrálna databáza pacientov, kde by si mala všetky choroby. Jednou z možností je, že údaje získala od tvojho lekára, kde máš kartu. Neviem, čo konkrétne o tvojom zdravotnom stave môže rozširovať. Je ešte jedno miesto, kde by sa dali zistiť všetky tvoje diagnózy a návštevy u lekára - a to tvoja zdravotná poisťovňa. Ak by mala známu v tvojej zdr. poisťovni, teoreticky je možný únik informácií tam.

A niekedy ani nemusia cez lekárov - klebety sa šíria strašne rýchlo. Stačí, že o tvojej chorobe alebo zákroku vedel niekto a už sa to rozšíri ako mor.

A vie niečo konkrétne, alebo len všeobecne rozoberá tvoj zdr. stav? Čo také rozširuje? Lieky ktoré úžívaš? Bola s na nejakom zákroku? Máš diagnostikované nejaké choroby, o ktorých rozpráva?
0 0
mikado mikado

mikado je offline (nepripojený) mikado

...ide o špecifikum...ktore naozaj nema odkial vediet...nechcem to tu verejne rozoberat do konkretna...na zakroku som nebola ani lieky neuzivam...
najhorsia zlost ma uz presla...je tu uz len bezmocnost...ako sa branit niecomu takemu...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Kedze zjavne nevies dokazat, odkial cerpa dotycna informacie, nemozes bezdovodne napadnujt lekara, jej manzela.
Ako ti uz vysvetlili, ten s tym nemusi mat absolutne nic spolocne.
0 0
mikado mikado

mikado je offline (nepripojený) mikado

ved prave, ze nechcem nikomu ublizit...preto uvazujem co urobim...asi si s nou len pohovorim...hoci neverim ze to pomoze...ale aspon bude vediet, ze viem, co robi...a co hovori...aj tak dakujem za pomoc...

a v jednom ste mali neskutocnu pravdu...klebety sa siria ako mor...ci uz pravdive alebo nepravdive...a cim horsie...tym lepsie a rychlejsie...

snad to poriesim nejako rozumne... dakujem este raz
1 0
mikado mikado

mikado je offline (nepripojený) mikado

Ivka viem len, ze nejako na to prisla...ako neviem..ale ide to od nej...este jedno co ma napadlo...ze sa pozna so sestrickou od doktora ktory o mne vie...zda sa mi ze raz to spominala....ale uz neriesim...zoberiem to nejako z rozumnej strany...aby sa nikomu neublizilo...
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
mikado Pozri príspevok
Dobry den
chcela by som sa opytat, ake mam moznosti branit sa, ak viem, ze ista pani, manzelka lekara, si zistuje informacie o celom okoli a nasledne ich vsetkym rozprava. V poslednych dnoch zacala vsetkym rozpravat o mojom zdravotnom stave o com teda naozaj nema pravo.
Dakujem
Jednoznačne by som si "milú" pani zastavila a spýtala by som sa jej, či má málo svojích problémov. A jednoznačne by som jej vysvetlila, že pokiaľ ich chce mať viac, dáš na ňu oznámenie za šírenie veľmi osobných záležitostí, akými je Tvoj zdravotný stav.
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mikado Pozri príspevok
ved prave, ze nechcem nikomu ublizit...preto uvazujem co urobim...asi si s nou len pohovorim...hoci neverim ze to pomoze...ale aspon bude vediet, ze viem, co robi...a co hovori...aj tak dakujem za pomoc...

a v jednom ste mali neskutocnu pravdu...klebety sa siria ako mor...ci uz pravdive alebo nepravdive...a cim horsie...tym lepsie a rychlejsie...

snad to poriesim nejako rozumne... dakujem este raz
terezamaria Pozri príspevok
Jednoznačne by som si "milú" pani zastavila a spýtala by som sa jej, či má málo svojích problémov. A jednoznačne by som jej vysvetlila, že pokiaľ ich chce mať viac, dáš na ňu oznámenie za šírenie veľmi osobných záležitostí, akými je Tvoj zdravotný stav.
...dá sa aj inak ...v pozmenej forme ...

Kto do Teba chlebom , Ty doň kameňom ...

Malá ukážka , nazvime dotyčnú pani Doktorkovie , čo by sa dalo :

" Pani Doktorkovie , kedy Vás prepustili z psychiatrie ....Vy sa na mňa nepamätáte ???...veď ste boli na susednej izbe ...."

" Pani Doktorkovie , už pustili Vášho syna ( dcéru ) z vyšetrovacej väzby ???...a koľkože mu to asi hrozí ???...hej , pravda , pravda ...drogy sú svinstvo ..."

" Pani Doktorkovie , prepáčte ...kedy mi konečne vrátite tých 5.000 € , ktoré som Vám požičala ????

" Pani Doktorkovie ...............".......možností je neúrekom , záleží len na situácii ako takej .

Heh ..... ja by jej dal .....samozrejme , že hentie otázky , pripomienky je nutné vysloviť v čo najširšom okruhu prítomných ľudí ...za vhodné považujem obchod , kaviareň a podobne ...

Do oného podsexovania by som možno aj jej manžela zahrnul ...ten by asi rýchlo pochopil , ak by zistil merito veci ...
Buď by pochopili ...
Buď by na súd dali ...
Buď by prestalo pindanie ...
3 0
mikado mikado

mikado je offline (nepripojený) mikado

ty si teda riadna maska
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mikado Pozri príspevok
ty si teda riadna maska
...hej , áno , súhlasím .......no a..??????

No len do určitej doby všetko riešim s úsmevom a aj kľudom ...potom sa ten úsmev stratí , kľud ostáva len navonok a správam sa podľa :

" Nedráždi bosou nohou štrkáča po hlave ..."
0 0
mikado mikado

mikado je offline (nepripojený) mikado

ja tomu hovorím...neser tygra ked ma mlade
0 0
mikado mikado

mikado je offline (nepripojený) mikado

mááátko zem...taku tvrdku som uz davno neurobila..ze tyger...mamicka moja ty to vidiiiiiis
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

poznám aj podobne:

neser hada, had kúše

neser tigra, nasereš celú džungľu...
0 0
mikado mikado

mikado je offline (nepripojený) mikado

dakujem za vycarenie usmevu pomaha to... ))))
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Inak, mohla by si sa stazovat u lekara, ktory ta lieci, ze ci si je vedomy, ze niekto z jeho ambulancie vynasa informacie o pacientoch ...a ze sa chystas kvoli tomu podat podnet kvoli ochrane osobnych udajov ....
Mozno narobis vietor a zasiahne aj toho, kto to ma na svedomi ....
0 0
mikado mikado

mikado je offline (nepripojený) mikado

Nejde mi o to, ze to niekto vie...ako napr. menovana pani doktorova..nevadilo by mi to, keby to vedela aj napr. od sameho manzela....ale preco to rozobera s nesmiernym mnozstvom ludi...toto ma stve..ja viem o niektorych ludoch tiez par veci..a nerozoberam to s nikym...proste je to ich vec..ja sa nestaram...ale asi som padnuta na hlavu....alebo dobre vychovana...
1 0
mikado mikado

mikado je offline (nepripojený) mikado

....na každú sviňu sa voda varíííííí ...
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Od mladosti nemám žiadneho lekára a hlavne praktického vo svojom okolí z horeuvedených dôvodov.
Pri meraní mojej teploty za plentou u závodnej lekárky - starší ročník, prišiel kolega nevediac že som tam, dať si predpísať sedatíva. Lekárka nahlas listujúc takmer celú kartotéku meno za menom ľudí z vedenia až po závody a nižšie šéfstvo, hľadajúc na koho by ich napísala, nakoľko neviem už z akého dôvodu ich nechcel mať predpísané na seba.
Info bez problémov poskytla ako mne, tak aj kolegovi. Pre mňa poučenie na celý život.
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

ivka70 Pozri príspevok
Inak, mohla by si sa stazovat u lekara, ktory ta lieci, ze ci si je vedomy, ze niekto z jeho ambulancie vynasa informacie o pacientoch ...a ze sa chystas kvoli tomu podat podnet kvoli ochrane osobnych udajov ....
Mozno narobis vietor a zasiahne aj toho, kto to ma na svedomi ....
Jednoznačne to preber s lekárom,ako má urobiť poriadok,ked o tom nevie?Sestričky podpisujú zákon o ochrane súkromia pri nástupe,amli by čušať,ale u nás to nie je vžité.Už som to tu niekde písala,matky bežne chcu informácie o svojich dospelých deťoch,učiteľka si kľudne zavolá či taký a taký pacient u mna bol a pár krát to bol veľmi nepríjemný priamy stret s triednou,ktorá nechcela za svet pochopiť,že ja sa budem baviť len so zákonným zástupcom a nie s nou.No a starší lekári tiež často nemajú pocit,že netreba kecať o pacientoch.Treba sa ozvať nech si to uvedomia.
Doplním-čo sa týka tej dámy,ja zvyknem povedať že toto je hra,ktorú hrajú vždy dvaja.Pokiaľ narobíš vetry u lekára,všetci budú vedieť aká je klebetnica a to jej na dobrej nálade nepridá.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať