Zavrieť

Porady

Ukončenie živnosti

Čo ma čaká ak chcem ukončiť živnosť?
Dostala som ako nezamestaná príspevok na založenie živnosti a teraz vidím, že len prerábam. Podnikám rok, no zmluvu som podpísala na dva roky.
Môžem ukončiť živnosť a vrátiť peniaze?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    V zmluve by si mala mat napisane, co Ta caka ked ju nedodrzis. Mam taky dojem ze tam byva, ze budes musiet vratit alikvotnu cast prispevku...

    kiwiak je offline (nepripojený) kiwiak

    šéfredaktor kiwiak
    Občan, ktoremu bol poskytnuty prispevok a ktory prestalvykonavat SZC pred uplynutim 2 rokov, je povinny vratit pomernu cast prispevku pripadajucu na cas, po , ktory sa neprevadzkovala SZC, a to v lehote do 3 mesiacov, ak sa s UPSVAR nedohodne inak.Vratenie prispevku sa nepozaduje ak sa prevadzkovanie alebo vykonavanie SZCO skoncilo z dovodu umrtia alebo zo zdravotnych dovodov na zaklade posudenia podla paragrafu 19 zakona.Este jedno upozornenie:Obcanovi, ktoremu bol poskytnuty prispevok na podnikanie od UP a prestal vykonavat svoju podnikatelsku cinnost pred uplynutim dvoch rokov, moze byt zaradeni do evidencie nezamestnanych na UP odod dna nasedujuceho po uplynuti az 2 rokov od zacatia podnikania.V pripade, ze obcan bude mat zdravotne problemy a ukonci svoju podnikatelsku cinnost,a bude posudeny podla paragrafu 19 zakona, moze byt zaradeny do evidencie uchadzacov o zamestnanie odo dna podania pisomnej ziadosti o zaradenie do evidencie uchadz.o zamestnanie.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    gruľa
    Čo ma čaká ak chcem ukončiť živnosť?
    Dostala som ako nezamestaná príspevok na založenie živnosti a teraz vidím, že len prerábam. Podnikám rok, no zmluvu som podpísala na dva roky.
    Môžem ukončiť živnosť a vrátiť peniaze?
    Myslím, že rok je krátka doba na to, aby sa prejavili skutočné efekty (a teda aj pozitívne) podnikateľskej činnosti. Neviem síce, v akej oblasti podnikáš, ale treba vydržať minimálne 2-3 roky, aby sa táto činnosť otočila v tvoj prospech, teda do potenciálneho zisku, alebo aspoň s pozitívnym výhľadom - moje odporúčenie je (ak to len trochu ide) vytrvať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.