Zavrieť

Porady

Grafický tablet

Zdravím,
už dlho snívam o tablete a konečne som sa odhodlala, že si ho v najbližšej dobe kúpim. Značku som si vybrala Wacom, ale neviem sa rozhodnúť, ktorý typ. Uvažujem skôr nad tými lacnejšími a do finále sa dostali tri:

1. Wacom Bamboo Pen
2. Wacom Bamboo Pen & Touch
3. Wacom Bamboo Fun Pen & Touch

Ide o to, že ja chcem ten tablet používať výhradne na grafiku (kreslenie vo Photoshope), tak mi príde tá funkcia touch zbytočná. Naopak ak by sa nedala vypnúť, asi by mi dosť vadilo, keby tablet reagoval na každý môj dotyk... Máte s tým porosím niekto skúsenosti a vedeli by ste mi poradiť, ktorý typ si vybrať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elmi je offline (nepripojený) elmi

    elmi
    Podla tohto manualu (strana 18) http://es.wacom.com/~/media/Files/Ma...2520Manual.pdf sa da touch funkcia vypnut v nastaveniach tabletu Chcel som ti este napisat nieco do privatnej spravy, ale na poslanie PM musim mat napisanych aspon 15 prispevkov vo fore, ach jaj .

    elmi je offline (nepripojený) elmi

    elmi
    Aj keby bola touch funkcia zapnuta, mala by sa automaticky vypnut, ked sa pero priblizi k ploche tabletu. Verzia tabletu "Fun" sa lisi od verzie bez Fun iba tym, ze k tabletu je prilozeny taky kod, ktory umoznuje stiahnut plnu verziu jedneho z ponukanych grafickych softverov zo stranky Wacomu, napr. Adobe Photoshop Elements 9.
    Inak nie je na kreslenie v Photoshope velkost plochy A6 primala? Lebo vsetky tie tebou spominane tablety maju plochu velkosti A6.
    Neskusila by si mi prosim poslat privatnu spravu? Mozno potom budem moct na nu zareagovat a odpisat ti . Vdaka.

    Ailise je offline (nepripojený) Ailise

    Ailise
    Ešte raz sa pripomínam, vážne by ste mi pomohli. Recenzie k tým tabletom som čítala, ale moc mi to moje otázky nevyriešilo...

    Ailise je offline (nepripojený) Ailise

    Ailise
    Pre všetkých: Tak asi som sa teda nakoniec rozhodla pre ten najjednoduchší, Wacom Bamboo Pen, ale stále privítam akúkoľvek radu.
    elmi: Máš správu

    elmi je offline (nepripojený) elmi

    elmi
    Ailise: Bohuzial spravu ti aj tak nemozem poslat, stale mi pise, ze musim mat napisanych tych 15 prispevkov. Tablet osobne nepouzivam, ale napriek tomu som ti chcel jeden ponuknut . Model je vyssi od tych 3 tabletov v prvom prispevku a orientacna cena by bola asi o 40 eur viac ako Bamboo Pen . Plocha rovnako A6. Kedze si sa asi rozhodla pre ten Bamboo Pen, tak to uz nema zmysel riesit. Nech sa ti teda s tabletom dari a prajem vela peknych vytvorov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.