Zavrieť

Porady

Budem mať nárok na materskú z DNP?

Chcela by som poradit-som zamestnaná 3 roky,bola som s malou na očr-ke 11 dní na ďalší deň som sa dala dobrovolne pripoistit a šla som na pn-ku.Po pn-ke nastupujem na materskú.Budem mat vyssiu materskú?Tých 270 dní sa počíta len zo zamestnania,či musím mať tých 270 dní aj z DNP?
Naposledy upravil Dav : 12.04.13 at 17:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    veronikasad Pozri príspevok
    Pracovný pomer tri roky trvá u jedného zamestnávatela ?
    ano u jedného zamestnávatela.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    vrabec 79 Pozri príspevok
    ano u jedného zamestnávatela.
    Bohužial, nárok na nemocenské, ani materské z DNP ti nevznikne, lebo nesplňaš podmienku 270 dní poistenia v posledných dvoch rokov. Do doby poistenia sa započítava len ukončené dobrovolné nem.poistenie. (neplatí v prípade, ak si v posledných dvoch rokoch už bola nemocensky poistená a DNP ti zo zákona zaniklo).

    Novická je offline (nepripojený) Novická

    Novická
    Neberie sa náhodou tej 11. deň OČR za prerušenie resp.ukončenie poistenia? A nevzniká potom nárok na PN aj z DNP?
    Novická Pozri príspevok
    Neberie sa náhodou tej 11. deň OČR za prerušenie resp.ukončenie poistenia? A nevzniká potom nárok na PN aj z DNP?
    Poprosím odpoveď-ak to niekto vie...
    Ešte by som chcela poradit ten 11 den očr je prerušenie poistenia-resp.ukončenie.To som sa kdesi dočitala.Tym padom sa mi k DNP mali dopocitat dni poistenia ktore bolo ukoncene zo zamestnania.Alebo sa mylim? Potom by som mohla mat narok na matersku aj z DNP,ale len z minima.Je to tak?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    vrabec 79 Pozri príspevok
    Ešte by som chcela poradit ten 11 den očr je prerušenie poistenia-resp.ukončenie.To som sa kdesi dočitala.Tym padom sa mi k DNP mali dopocitat dni poistenia ktore bolo ukoncene zo zamestnania.Alebo sa mylim? Potom by som mohla mat narok na matersku aj z DNP,ale len z minima.Je to tak?
    Ale ty potrebuješ z každého poistenia mať splnenú podmienku 270 dní .
    A ak ti to pred prerušením poistenia pripočítajú k DNP tak áno splníš podmienku 270 dní ...
    ale zároveň ju nesplníš zo zamestnania ... lebo to isté ti 2x nezapočítajú.
    Xanti Pozri príspevok
    Ale ty potrebuješ z každého poistenia mať splnenú podmienku 270 dní .
    A ak ti to pred prerušením poistenia pripočítajú k DNP tak áno splníš podmienku 270 dní ...
    ale zároveň ju nesplníš zo zamestnania ... lebo to isté ti 2x nezapočítajú.
    Dnes mi prišlo vyjadrenie zo SP a schvalili mi aj z DNP z minima aj zo zamestnania-tak to vyzera že to poistenie sa počitá aj aj.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    vrabec 79 Pozri príspevok
    Dnes mi prišlo vyjadrenie zo SP a schvalili mi aj z DNP z minima aj zo zamestnania-tak to vyzera že to poistenie sa počitá aj aj.
    Ved pri PN sa s tebou nikto nehádal ... ale MD mať z oboch nebudeš.
    ​Pri PN nepotrebuješ mať z povinného poistenia 270 dní .. tam stačí 1 den ... ale MD ti nevyplatia vyššiu.
    Xanti Pozri príspevok
    Ved pri PN sa s tebou nikto nehádal ... ale MD mať z oboch nebudeš.
    ​Pri PN nepotrebuješ mať z povinného poistenia 270 dní .. tam stačí 1 den ... ale MD ti nevyplatia vyššiu.
    ale mne uznali MD z oboch poisteni...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    vrabec 79 Pozri príspevok
    ale mne uznali MD z oboch poisteni...
    Si písala že ideš na PN už si aj na MD? Tak to som prekvapená.
    Xanti Pozri príspevok
    Si písala že ideš na PN už si aj na MD? Tak to som prekvapená.
    Písala som,že po PN nastupujem na MD.Ano už som aj na materskej...Na PN som nebola dlho.Ja som len chcela vedieť,či budem mať nárok na MD aj z DNP...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.