Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie zdravotného poistenia 2013

Dobrý deň,
klient bol samoplatiteľ od 1.1. do 8.12, nemal žiadny príjem. Zaplatil preddavky 660,24 €. Od 9.12. do 31.12. szčo, základ dane 2880,-€, preddavky neplatil. Ešte mu boli vyplatené dividendy za rok 2012 v sume 29660,11 (už po odpočítaní oslobodenej sumy). Zdravotná poisťovňa vyčíslila poistné z dividend 2966,01 (OK) a poistné z podnikania 318,26 € (?), VZ po úprave 2273,32 (?), ako sa k tomu dostali?
Celkové poistné z RZ 3284,27, po odpočítaní preddavkov 660,24, vyšiel nedoplatok 2624,03.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Nech rátam ako rátam, k upravenému VZ som sa nedopočítala. Podaj námietku, príp. sa choď osobne informovať na pobočku ako sa k upravenému VZ dostali
mata82 Klient mi doniesol RZ neskoro, už vypršal čas podať námietku, ale na pobočku som zašla a tam boli také informované, že mi len povedali že ak je základ uvedený správne, tak systém ostatné vypočítal dobre, ale ako mi nevedeli povedať.
Katy a R aj u nás na pobočke houby vyriešiš, čo sa rzzp týka ..
veronikasad Zamaž osobné údaje a skús ho pripnúť na Poradu. Možno na niečo spoločne prídeme ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    Aj pre mňa je táto téma "obľúbená"
    Vyhláška podľa ktorej sa postupuje, https://www.vszp.sk/files/novinky/vy...c-116_2014.pdf - MZ 166/2014

    OPRAVA:

    zabudli sme prirátať k základu dane zaplatené poistné ZP a SP

    13, ods. 3 - koeficient 1,9;

    VZ zo SZČO by mal byť: (2880+zaplatené poistne) / 1,9
    Naposledy upravil Zuzanka_ba : 12.07.14 at 20:59
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mata82 ďakujem za reakciu, tiež som toho názoru že sa mal základ vydeliť koef. 1,9 ... ak by niekto vedel viac, prosím o radu
    Zuzanka_ba opravila som odpoveď
    veronikasad Zuzanka, kde čítaš že z podnikania zaplatil nejaké preddavky, resp. poistné. Zaplatené poistné zamoplatiela sa k základu dane nepripočítava
    Zuzanka_ba zadávateľka píše, že preddavky neplatil. je možné, že počas 2013 zaplatil poistné za staršie obdobia než 2013 a toto by sa počítalo /mohol mať živnosť len pozastavenú väčšinu 2013/? vo vyhláške sa píše zaplatené poistné, nie je vyslovene napísané, že zaplatené poistné za obdobie 2013. inak už neviem, ako sa mohla poisťovňa dopočítať k takému číslu.
    veronikasad Ak si príp. nedoplatkom neznížil základ dane, ZP nemá žiadny dôvod pripočítať ho a tak upraviť vymeriavací základ poistenca.
    mata82 živnosť nemal pozastavenú, starú živnosť zrušil k 30.6.2011 ... z novej živnosti (od 9.12.2013) preddavky v roku 2013 neplatil, platil si preddavky ako samoplatiteľ
      zbaliť

    ročné zúčtovanie zdravotného poistenia 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.