Zavrieť

Porady

odvody SZČO do SP po skončení živnosti

Môj syn je od 10/06 živnostník.Dovtedy bol v riadnom prac. pomere. Za rok 2006 mal hrubý obrat 50tis. V roku 2007 jeho hr. obrat bude cca 250tis a viem, že v roku 2008 sa musí prihlásiť do SP ako platiteľ. Lenže živnosť chce
od 1.1.08 zrušiť.Bude musieť platiť do SP od.1.7.08 do 30.6.09 aj keď už nebude mať živnosť? Ja si myslím, že áno, ale nie som úplne presvedčená.Prosím o vyjadrenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ešli Pozri príspevok
    Môj syn je od 10/06 živnostník.Dovtedy bol v riadnom prac. pomere. Za rok 2006 mal hrubý obrat 50tis. V roku 2007 jeho hr. obrat bude cca 250tis a viem, že v roku 2008 sa musí prihlásiť do SP ako platiteľ. Lenže živnosť chce
    od 1.1.08 zrušiť.Bude musieť platiť do SP od.1.7.08 do 30.6.09 aj keď už nebude mať živnosť? Ja si myslím, že áno, ale nie som úplne presvedčená.Prosím o vyjadrenie.
    Nie nebude musieť platiť odvody do SP ak nemá živnostenské oprávnenie. Ak zruší živnosť tak sa musí aj odhlásiť.

    Ešli je offline (nepripojený) Ešli

    Ešli
    Ďakujem za odpoveď. Platila by aj vtedy,keď by živnosť len pozastavil? Do SP nebol prihlásený.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ešli Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Platila by aj vtedy,keď by živnosť len pozastavil? Do SP nebol prihlásený.
    Moja odpoveď je platná aj v tom prípade, keď živnosť je iba pozastavená.

    odvody SZČO do SP po skončení živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.