Zavrieť

Porady

Stavebné povolenie v extravilane

Dobrý den, chcem sa informovať ako mam vybaviť stavebné povolenie na pozemok, ktorý je v extravilane a v časti kde je plán v budúcnosti stavať podľa územného plánu mesta. Nie je to v návrhu u.p. Prosím, môže mesto vydať stavebné povolenie v tejto časti? Dá sa to aj bez zmeny územného plánu, ze by mesto vydalo nejaké závažne stanovisko, ze dáva tam stavebné povolenie s tym, ze keď sa bude meniť územný plán zada to tam? Mesto pred rokom menilo územný plán, včera som sa dozvedela, ze pre výstavbu jednej fabriky idu meniť územný plán v inej časti mesta. Ak by to realizovali Mozem v rámci toho požiadať aj ja o moju zmenu? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak dostanete pozemok do územného plánu, budete môcť požiadať o stavebné povolenie. Ak daný pozemok nie je určený na zástavbu, tak nie je možné vydať stavebné povolenie.

    Wivijjen je offline (nepripojený) Wivijjen

    Wivijjen
    ďakujem za odpoveď, pozemok je v extraviláne mesta a je v územnom pláne, že tam bude výstavba ale je to len plán a nie návrh. Je to problém? Dá sa tam dať stavebne povolenie?

    Wivijjen je offline (nepripojený) Wivijjen

    Wivijjen
    Na mestskom urade ma vypoklonkovali, ze aj ked je pozemok v uzemnom plane ze tam vystavba bude ale je to len plan, aby tam mohli dat stav.povolenie musi tam byt navrh, pretoze navrh je zavazny a plan nie. Je to pravda? Co mam spravit aby mi tam povolenie dali. Ja uz mam hypoteku schvalenu a toto som necakala ze mesto spravi. Dakujem
    Inžinierska a projektová činnosť ...viac stavebne-povolenie.eu
    Keď je schválený a platný územný plán obce, zóny..., je možné požiadať o vydanie stavebného povolenia. Nerozumiem, aký návrh od Vás žiadajú....?
    Wivijjen Zdravim. V minulosti ste mi odpovedali na moj dotaz ohladne stavebneho povolenia. Zistila som presne umiesnenie pozemku- je v uzemnom plane mesta, avsak uzemny plan hovori: pozemok je v zone kde je vo vyhlade vystavba domov. Vyhlad vraj nie je zavazny a preto mi tam nechcu dat stavebne povolenie. Viete mi povedat ci je to naozaj tak? Ci ma mesto pravo mi z tohto dovodu nedat stavebne povolenie? Ja mam pozemok vynaty z pozemkoveho fondu, inak to bola rola... dakujem

    Stavebné povolenie v extravilane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.