Zavrieť

Porady

sadrove omietky

sadrova omietka je najcasjsim filalom na nosnej, ako aj nenosnej sadro kartonovej stene v zapadnej europe najme anglicko , irsko , finsko ale aj australii , ci usa . jedna sa o hladku omietku bez zrna , ktora je hladena za mokra . po vyzreti sa dalej mechanicky neopracuvava . mam s tymto materialkom vemi dobre skusenosti no na slovensku neviem najst ekvivalent .
Usporiadat
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ty si u nas nevedel najst sadrove omietky? To je novorocny vtip, nie?


p.s. Si si isty, ze na zapade, na tie pseudodomy z papiera davaju vnutri omietku? Sadrokarton staci natriet farbou.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bony-p bony-p

bony-p je offline (nepripojený) bony-p

Na Slovensku sa najčastejšie používa RIMANO , ľahko sa nanáša a hladí se po zavädnutí
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
bony-p Pozri príspevok
Na Slovensku sa najčastejšie používa RIMANO , ľahko sa nanáša a hladí se po zavädnutí
Súhlasím, a môžem potvrdiť len pozitívne skúsenosti s RIMANO-m. Poznám tri druhy, ktoré sa líšia "hrúbkou zrna" a hrúbkou možnej nanášanej vrstvy.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Môj názor je taký ,že sádra je dobrá len na sádrových pandrlákov.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

220870 Pozri príspevok
Môj názor je taký ,že sádra je dobrá len na sádrových pandrlákov.
A môžem sa spýtať, na základe čoho tak usudzuješ? Ja mám doma sadrové omietky cca 5 rokov, ale keby si videl aké sú krásne, hladké ... s obyčajnou omietkou sa to nedá ani len porovnať. Každý kto k nám príde, hneď sa pýta, aké sú to omietky.
0 0
dementolog dementolog

dementolog je offline (nepripojený) dementolog

zakladna vyhoda sadrovej omietky okrem toho ze z jedneho vrecka sa da spravit niekolko stvorcovych metrom a tym je jedna z najlacnejsich je jej esteticky efekt ako aj ohnovzdornost .
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

dementolog Pozri príspevok
zakladna vyhoda sadrovej omietky okrem toho ze z jedneho vrecka sa da spravit niekolko stvorcovych metrom a tym je jedna z najlacnejsich je jej esteticky efekt ako aj ohnovzdornost .
napr. baumit ma pisanu spotrebu podla hrubky, ale sadrova urcite nepatri medzi najlacnejsie, ale naopak, medzi najdrahsie.
0 0
pedrotur pedrotur

pedrotur je offline (nepripojený) pedrotur

ak si myslis ze sadrove omietky su lacnou zalezitostou tak si na omyle.Ja mam s tym skusenosti z Irska kde to este aj stale robim a je to spinava robota...mal by si ma vidiet po sichte. A s tymi stvorakmi z jedneho vreca"25kg"si prehnal nanajvys tak 3-4 stvoraky kedze sa to taha na 2-krat a aj zalezi aky majster to robi ak to taha ír to by si mal vidiet polovica na stene a polovica na zemi takto su zvyknuty a nikomu to ani nevadi a potom sa cuduju ze obycajny 3-izbovy dom stoji na trhu 300000-350000 eur. Na slovensku sa pouzivaju sadrove omietky velmi malo lebo su nakladnejsie na financie a pracu a zatial prevladaju sadrokartonove systemy Knauf a ine.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

pedrotur Pozri príspevok
ak si myslis ze sadrove omietky su lacnou zalezitostou tak si na omyle.Ja mam s tym skusenosti z Irska kde to este aj stale robim a je to spinava robota...mal by si ma vidiet po sichte. A s tymi stvorakmi z jedneho vreca"25kg"si prehnal nanajvys tak 3-4 stvoraky kedze sa to taha na 2-krat a aj zalezi aky majster to robi ak to taha ír to by si mal vidiet polovica na stene a polovica na zemi takto su zvyknuty a nikomu to ani nevadi a potom sa cuduju ze obycajny 3-izbovy dom stoji na trhu 300000-350000 eur. Na slovensku sa pouzivaju sadrove omietky velmi malo lebo su nakladnejsie na financie a pracu a zatial prevladaju sadrokartonove systemy Knauf a ine.
Zaujimave info.
p.s. Ako mozes porovnavat omietky a sdk? Nepoznam vela ludi, ktory by davali sdk na steny. Sadrove omietky sa davaju na novostavby pomerne casto, ale najpouzivanejsie su asi vapenno-cementove.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

dementolog Pozri príspevok
zakladna vyhoda sadrovej omietky okrem toho ze z jedneho vrecka sa da spravit niekolko stvorcovych metrom a tym je jedna z najlacnejsich je jej esteticky efekt ako aj ohnovzdornost .
najlacnejšie? my sme platili za cca 350 m2 120 000,-
0 0
Peter Briatka Peter Briatka

Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

dementolog Pozri príspevok
zakladna vyhoda sadrovej omietky okrem toho ze z jedneho vrecka sa da spravit niekolko stvorcovych metrom a tym je jedna z najlacnejsich je jej esteticky efekt ako aj ohnovzdornost .
A ostatné omietky na báze cementu a vápna sú horľavé??? Resp. majú nižšiu triedu klasifikácie reakcie na oheň?

PS: Nemusis za kazdu cenu pisat vela. Staci ak napises nieco co je pravda. Ked chces porovnávat alebo vyzdvihovat nejakú vlastnost, tak ju spomen aj ostatných materiálov.
0 0
krvaj krvaj

krvaj je offline (nepripojený) krvaj

tak to ta niekto pekne oj... Ja som platil za sádrovú gletovanú omietku 240 Sk/m2... Práca aj materiál...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

krvaj Pozri príspevok
tak to ta niekto pekne oj... Ja som platil za sádrovú gletovanú omietku 240 Sk/m2... Práca aj materiál...
bolo to pred 4 rokmi, v cene boli aj lišty, sieťka, okolo okien nejaké špeciálne apo lišty a vlastne všetko na komplet, nedávali sme nič.
0 0
krvaj krvaj

krvaj je offline (nepripojený) krvaj

janaGT Pozri príspevok
bolo to pred 4 rokmi, v cene boli aj lišty, sieťka, okolo okien nejaké špeciálne apo lišty a vlastne všetko na komplet, nedávali sme nič.

nie.. bolo to v auguste 2007
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

krvaj Pozri príspevok
nie.. bolo to v auguste 2007
čo nie?
0 0
krvaj krvaj

krvaj je offline (nepripojený) krvaj

janaGT Pozri príspevok
čo nie?
Prepáč. mi pripadalo že chceš povedať že také ceny boli pred 4 rokmi..
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

krvaj Pozri príspevok
tak to ta niekto pekne oj... Ja som platil za sádrovú gletovanú omietku 240 Sk/m2... Práca aj materiál...
Ceny su vsade ine, ine su v Presove, ine v Bratislave, ine je to cez zivnostnikov, ine cez firmu, atd. Treba zohladnit vela veci, aj kvalitu. V BA su firmy co si uctuju 450/m2. Samozrejme, to je extrem a zaplati to iba niekto, kto si da urobit iba jednu ponuku.
0 0
krvaj krvaj

krvaj je offline (nepripojený) krvaj

AndrejG Pozri príspevok
Ceny su vsade ine, ine su v Presove, ine v Bratislave, ine je to cez zivnostnikov, ine cez firmu, atd. Treba zohladnit vela veci, aj kvalitu. V BA su firmy co si uctuju 450/m2. Samozrejme, to je extrem a zaplati to iba niekto, kto si da urobit iba jednu ponuku.

Robila mi to firma z Bratislavy... Mal som aj lacnejšie aj drahšie ponuky... Toto bol tyký zlatý stred a som max. spokojný...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Zaujimave info.
p.s. Ako mozes porovnavat omietky a sdk? Nepoznam vela ludi, ktory by davali sdk na steny. Sadrove omietky sa davaju na novostavby pomerne casto, ale najpouzivanejsie su asi vapenno-cementove.
Som jeden z ních čo to má. A som spokojný.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

smith Pozri príspevok
Som jeden z ních čo to má. A som spokojný.
Ja viem, ze to niekto robi, ale musis uznat ze ste v mensine. Nebola to piplacka? O kolko sa zmensili rozmery izby(na ake profily si to daval?)?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať