Zavrieť

Porady

sadrove omietky

sadrova omietka je najcasjsim filalom na nosnej, ako aj nenosnej sadro kartonovej stene v zapadnej europe najme anglicko , irsko , finsko ale aj australii , ci usa . jedna sa o hladku omietku bez zrna , ktora je hladena za mokra . po vyzreti sa dalej mechanicky neopracuvava . mam s tymto materialkom vemi dobre skusenosti no na slovensku neviem najst ekvivalent .
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

AndrejG Pozri príspevok
Ja viem, ze to niekto robi, ale musis uznat ze ste v mensine. Nebola to piplacka? O kolko sa zmensili rozmery izby(na ake profily si to daval?)?
ako piplačka? Nám ich robili strojom. Striekali to na hebel, ktorý predtým niečím penetrovali. Alebo penetrák dávali do toho stroja k sadre. To už presne nepamätám. Len viem, že manžel predtým penetroval betónové stropy.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
janaGT Pozri príspevok
ako piplačka? Nám ich robili strojom. Striekali to na hebel, ktorý predtým niečím penetrovali. Alebo penetrák dávali do toho stroja k sadre. To už presne nepamätám. Len viem, že manžel predtým penetroval betónové stropy.
Andrej sa pýtal na sádrokartón.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Ja viem, ze to niekto robi, ale musis uznat ze ste v mensine. Nebola to piplacka? O kolko sa zmensili rozmery izby(na ake profily si to daval?)?
Je to priamo na stene bez profilov, takže to ubralo iba 12mm z každej strany.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

smith Pozri príspevok
Andrej sa pýtal na sádrokartón.
jáj, nepochopila som ....
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

smith Pozri príspevok
Je to priamo na stene bez profilov, takže to ubralo iba 12mm z každej strany.
Ako si to daval na stenu? Srouby, alebo nejake lepidlo? Ake mas s tym skusenosti?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Ako si to daval na stenu? Srouby, alebo nejake lepidlo? Ake mas s tym skusenosti?
Nelepil som. Všetko je šrobované. Rýchla, pomerne čistá práca. A lacnejšia ako omietky.
0 0
pedrotur pedrotur

pedrotur je offline (nepripojený) pedrotur

len pre info v irsku kde pracujem sa sdk lepi priamo na stenu/tehlu/ moze sa lepit na omietnutu stenu a aj na zelezo napr.preklady,ocel.nosniky a pod. lepidlo ma nazov COUPOND od firmy GYPROC.Pracuje sa s tym dobre a je to pomerne lacna zalezitost
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

smith Pozri príspevok
Nelepil som. Všetko je šrobované. Rýchla, pomerne čistá práca. A lacnejšia ako omietky.
Ja mam na stavbe same atypicke blbosti, rovna je asi iba obyvacka...to by som zrezaval 2 tyzdne. Ale ked ma majstri este par krat naseru, aspon mam nejaku alternativu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Ja mam na stavbe same atypicke blbosti, rovna je asi iba obyvacka...to by som zrezaval 2 tyzdne. Ale ked ma majstri este par krat naseru, aspon mam nejaku alternativu.
Rozpočet na omietky (sieťka + lepidlo + 2 mm omietka + práca) bola 65.000,- Sk. Kým za sdk + ostatný materiál (sádra Rigips na vysprávky, pásky, šróby) som dal necelých 25.000,- Sk. Prácu samozrejme nezarátavam, lebo sme to robili dvaja s otvom. Celý dom sme spravili za dva mesiace (iba cez víkendy).
0 0
krvaj krvaj

krvaj je offline (nepripojený) krvaj

smith Pozri príspevok
Nelepil som. Všetko je šrobované. Rýchla, pomerne čistá práca. A lacnejšia ako omietky.

Ked sa mozem spytat na co si to sroboval???
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

smith Pozri príspevok
Rozpočet na omietky (sieťka + lepidlo + 2 mm omietka + práca) bola 65.000,- Sk. Kým za sdk + ostatný materiál (sádra Rigips na vysprávky, pásky, šróby) som dal necelých 25.000,- Sk. Prácu samozrejme nezarátavam, lebo sme to robili dvaja s otvom. Celý dom sme spravili za dva mesiace (iba cez víkendy).
Nechavali ste medzi doskami nejake spary na tmel, keby nahodou stavba trochu sadla, alebo ste ich davali tesne na seba?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
krvaj Pozri príspevok
Ked sa mozem spytat na co si to sroboval???
Priamo na stenu. Použil som šroby dlžby 13 cm.

AndrejG Pozri príspevok
Nechavali ste medzi doskami nejake spary na tmel, keby nahodou stavba trochu sadla, alebo ste ich davali tesne na seba?
Samozrejme, že dosky sdk nie su hneď vedľa seba. Nechával som 0,5 - 1,0 cm špáry, ktoré som vytmelil, prelepil samolepiacou sieťkou (šírky asi 5 cm) a znova zatmelil. Prebrúšil, vytmelil a zabrušil do konečnej podoby.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

My sme v podkroví na sadrokartonové stropy lepili sieťku a nanášali tenkovrstvú vápenno-cementovú omietku KVK. Robili to všetky novostavby v okolí - vraj je týmto spôsobom odstránené praskanie
stien pri sadaní strechy. Je to síce drahší a pomalší spôsom, ale vyzerá to naozaj lepšie. Vyšlo ma to celkom lacno, lebo všetku prácu urobil manžel.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

bulnova Pozri príspevok
My sme v podkroví na sadrokartonové stropy lepili sieťku a nanášali tenkovrstvú vápenno-cementovú omietku KVK. Robili to všetky novostavby v okolí - vraj je týmto spôsobom odstránené praskanie
stien pri sadaní strechy. Je to síce drahší a pomalší spôsom, ale vyzerá to naozaj lepšie. Vyšlo ma to celkom lacno, lebo všetku prácu urobil manžel.
Kolko berie manzel za m2.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Manžel je výsluhový vojenský učiteľ. Ako správny manžel (keď ja som musela ovládať šiť, prať, variť, vypekať apod...), musel sa naučiť opraviť el.spotrebiče, obložiť kúpeľňu, vyrezať otvor do panelu, položiť plávajúcu (aj drevenú ) podlahu, strhať tapety a spraviť omietky (vtedy tuším kerzastuck), opraviť el. zásuvky a pod., "čo správny manžel za asistencie svojej manželky musí dokázať!" Keď sa rušila vojenská škola v Košiciach, kde učil, kúpili sme byt staršej dcére a úplne sme ho renovovali (my dvaja). Musím teda povedať, že práce v interiéri domu okrem hrubých omietok a poterov urobil všetko sám (včítane zváraných schodov do podkrovia, ktoré sú doslova "prešpekulované", aby neboli strmé -teda vôbec nie podľa projektu). Z tejto chvály na môjho manžela vyplýva, že pracuje za tri bravčové rezne denne a po skončení stavby mu sľubujem dovolenku na Kubu.
0 0
krvaj krvaj

krvaj je offline (nepripojený) krvaj

[quote=smith;608493]Priamo na stenu. Použil som šroby dlžby 13 cm.


Trosku tomu nerozumiem... Z coho je ta stena postavena?? To si len tak praskol par srobov a bez lepidla???
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

[quote=krvaj;610439]
smith Pozri príspevok
Priamo na stenu. Použil som šroby dlžby 13 cm.


Trosku tomu nerozumiem... Z coho je ta stena postavena?? To si len tak praskol par srobov a bez lepidla???
Naco este lepidlo?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
[quote=krvaj;610439]
smith Pozri príspevok
Priamo na stenu. Použil som šroby dlžby 13 cm.


Trosku tomu nerozumiem... Z coho je ta stena postavena?? To si len tak praskol par srobov a bez lepidla???
Áno "praškol" pár šrobov. Stena je z porfixu. Veď aj na konštrukciu sa "iba" skrutkuje sdk.
0 0
krvaj krvaj

krvaj je offline (nepripojený) krvaj

[quote=smith;611209]
krvaj Pozri príspevok

Áno "praškol" pár šrobov. Stena je z porfixu. Veď aj na konštrukciu sa "iba" skrutkuje sdk.

O.K. Je to v hmozdinkach alebo len cisto sroby???
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
[quote=krvaj;611739]
smith Pozri príspevok


O.K. Je to v hmozdinkach alebo len cisto sroby???
Čisto šroby. 13 cm je dostatočná dlžka na to aby držalo aj bez hmoždinky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať