Zavrieť

Porady

Riziká inventarizácie

Ahoj,

vedel by mi niekto poradiť, aké možné riziká môžu nastať pri inventarizácií. S čím treba počítať, na čo si treba dávať pozor?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Lion Topoľčany
    Treba asi konkrétnejšie...ide o inventarizáciu pokladne, skladu a akých výrobkov ? Si v inventarizačnej komisii ?

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    čo poviete na to ak vedúca učtarne je zároveň aj vedúcou inventarizačnej komisie. Je to stret zaujmov???? vraví o tom dáke nariadenie, zákon, či smernica, že nemôže byť???
    Lion Topoľčany
    My v práci máme takú zásadu /neviem, ktorý paragr./ vedúci skladu hotov.
    výrobkov niesme byť vedúcim invent.komisie skladu HV, je to hlúposť, lebo
    ved. skladníka musia kontrolovať iní a nie on seba samého !

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Paulus Pozri príspevok
    Ahoj,

    vedel by mi niekto poradiť, aké možné riziká môžu nastať pri inventarizácií. S čím treba počítať, na čo si treba dávať pozor?

    Ďakujem
    Napr. moze ti padnut nieco na nohu...

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    alebo skladníčka do oka???? padnúť??? tak čo poviete je to v poriadku , alebo nie??? s tou vedúcou inv. komisie???

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    jajko50 Pozri príspevok
    čo poviete na to ak vedúca učtarne je zároveň aj vedúcou inventarizačnej komisie. Je to stret zaujmov???? vraví o tom dáke nariadenie, zákon, či smernica, že nemôže byť???
    Tak toto je absolútne v poriadku.A vieš si predstaviť ak by to nebola ona, ako by tá inventarizácia dopadla? A kto okrem nej by bol schopný porovnať stavy účtovné s tými fyzickými? A vlastne kto okrem nej ešte tým inventarizáciám poriadne rozumie? A v závere len dúfam, že som nedopatrením nepodcenila Tvoje vedomosti v tejto oblasti. To by ma nekonečne mrzelo.

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    Neviem odhadnúť aké podrobné vedomosti hľadáš o inventarizácii. Ak chceš môžeš si vyhľadať aj návrh smernice o inventarizácii aj tu na Porade (vyhľadávanie - "interná smernica", príspevok 25) a z toho Ti možno vyplynie viac vecí, na ktoré treba dbať pri inventarizácii. Čo sa týka osôb, ktoré sú v inventarizačnej komisii, my dbáme iba na to aby jeden z členov dôkladne poznal majetok, ktorý sa inventarizuje, aby stav účtovníctva, ktorý sa porovnáva so skutočným bol potvrdený učtárňou, a aby bola pri inventarizácii prítomná hmotne zodpovedná osoba. Ale aj to sa, okrem iného, dá v smernici podrobnejšie upraviť.

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    Paulus Pozri príspevok
    Nemôžem ju nájsť, môžeš mi prosím ťa poslať link? Ďakujem
    Link sa mi nedarí. Skús ešte raz - zadaj do rozšíreného vyhľadávania do kľúčového slova "interná smernica" a do mena "bea". Na konci strany uvidíš príspevok "interná smernica", keď si ho otvoríš, na strane 3 je príspevok - bea "Smernice - návod od r. 2004". Je to vo formáte pdf. Pekný deň.

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    Paulus Pozri príspevok
    Nemôžem ju nájsť, môžeš mi prosím ťa poslať link? Ďakujem
    Nech sa páči, toto by mal byť ten súbor.
    O inventarizácii sa hovorí od stránky 495, resp. 196/267.

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    Vrelé dík a ani náhodou ma na porade nenapadlo, ak sa dačo spýtam, že by ma to nejak v očiach iných zdiskreditovalo. nebolo to konkretne o mne , a aj keby bolo, tak sa predsa nič nedeje. VDAKA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.