Zavrieť

Porady

ake ma rizika spolocnik s.r.o.

Poprosim o radu :

1., ake rizika možu vzniknut spoločnikovy, ktory je len majitelom a konatelom je ina osoba a je splateny zakladny vklad na založenie s.r.o. t.j.
200 000 Sk.Počul som že sa nedavno niečo zmenilo v obch.zakone, len neviem co a kde by som si to mohol prečítať.
Jedna sa mi hlavne o to, že či majitel s.r.o. nezodpoveda za niake škody, alebo nezaplatene faktury, alebo ine zavazky svojim osobnym majetkom.

2., ako rychlo sa da založiť s.r.o., alebo da sa kupit už založena s.r.o.
a kde sa da kupit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danusi je offline (nepripojený) danusi

    danusi
    Majiteľ nezodpovedá, zodpovednosť prechádza na konateľa, ale ani ten neručí svojím osobným majetkom. S.r.o. ručí iba majetkom, ktorý je zaradený do s.r.o. do výšky nesplateného ZI. Kedže je splatené, ručí iba v prípade napr. exekúcie majetkom fy. Fy sa dajú kúpiť, kde to neviem, to asi len po známych sa treba popýtať. Založenie trvá cca 1 mesiac, poplatky cca 12.000 Sk.

    1taylor1 je offline (nepripojený) 1taylor1

    1taylor1
    spoločník-majiteľ v s.r.o. ručí v zmysle §106 len do výšky svojho nesplateného vkladu zapísaného v obchodnom registri. To znamená, že majiteľ srocky ručí len do výšky v akej nesplatil svoj vklad, na ktory sa zaviazal v spoločenskej zmluve, zakladatelskej listine. treba davat potom pozor na fakt, ze splatenie vkladu je ucinne az zapisom do obchodneho registra.

    srocka sa da zalozit cca za dva-tri tyzdne, odporucam (teda ak to suri) odkupenie tzv. dormant srocky, kde sa len prevedie obchodny podiel, cela tato transakcia trva tak tyzden.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    este k tomu zalozeniu a kupeniu sro:
    a) sro sa da zalozit za 5 pracovnych dni (v pripade, ak je podstatne, aby co najskor bolo ico, ta sro nie je velmi schopna podnikat az do najblizsieho valneho zhromazdenia), sikovny pravnik Ti poradi ako, ide o to, ze sa obide zivnostensky odbor,
    b) prevod obchodneho podielu je ucinny dorucenim zmluvy spolocnosti, tzn. prakticky okamzite.

    ake ma rizika spolocnik s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.