Zavrieť

Porady

Prechod zo zamestnanca na živnosť

Dobrý deň,chcem sa spýtať, bola som na rodičovskej dovolenke (pol roka do konca) a zamestnávateľ ma oslovil,že ma veľmi potrebuje, aby som nastúpila na pol úväzok a že aby to bolo pre mňa výhodnejšie,tak či mi to môže fakturovať na živnosť. Založila som si živnosť ale keď prišlo k prvej faktúre,tak namiesto superhrubej mzdy mi povedali,že mám fakturovať iba hrubú mzdu. Ja som so živnosťou súhlasila iba preto,lebo som myslela,že fakturovať sa bude superhrubá mzda,inak to pre mňa výhodnejšie nevidím. Nedostávam ani stravné lístky aj keď mám xx nadčasov.. Neviem, čo je je teraz správne, koľko mi má firma platiť? Ďakujem!
Naposledy upravil ivka70 : 18.12.15 at 07:45 Dôvod: Vratenie vymazanej otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    okrem toho, že obaja môžete dostať mastné pokuty, ak sa to prevalí, tak si si mala VOPRED dojednať, čo vlastne budeš fakturovať. Tak to robia rozumní ľudia, ak sa nemýlim.

    žiadna "norma" neexistuje. v rámci dodávateľsko-odberateľských vzťahov si ceny dojednávate dohodou (nie tým, že si niekto MYSLÍ). Superhrubá mzda je málo, nemáš tam zohľadnené žiadne riziká, žiadne "zamestnanecké bonusy" ako sú paragrafy, dovolenka, výpovedná doba, splatnosť, riziko nezaplatenia... ako sa to hovorí? od*bala mačka vtáčka?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Firma ti ma platit tolko, za kolko svoju "pracu" na zivnost dokazes predat.
    Uzatvarate zmluvu s dojednanymi podmuienkami, ak si nedohodnes dobre zmluvu, nemozes sa stazovat, ze ti chcu platit menej ako si si myslela.
    O nadcasoch pri zivnosti nema ziadny zmysel hovorit, nie si zamestnanec.
    A stravne listky si mozes zabezpecit sama ,ved si SZCO.

    Inak, to co popisujes, naplna znaky zavislej cinnosti (robis na zivnost to, co si robila ako zamestnanec).
    kopretinka 12.12.15 21:13 odstránil(a) z Porady

    Prechod zo zamestnanca na živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.