Zavrieť

Porady

Pravnik, ktory by ma zastupoval pri vyhlaseni osobneho bankrotu?

V najblizsej dobe by som chcel vyhlasit osobny bankrot, volal som do centra pravnej pomoci, kde mi dali termin az 7.6.Vie mi niekto poradit pravnika, ktory by ma v tejto veci zastupoval?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Ak chceš vyhlásiť osobný bankrot, zadarmo to nebude... Minimálny majetok vo výške 1659,70€...
    Centrum právnej pomoci je pre tých, ktorí sú v takej núdzi, že si právnika nemôžu dovoliť.
    Ty však hľadáš právnika, ktorý by Ťa zastupoval a ktorého bude treba zaplatiť.
    Takže wo co gou?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dáša_ po novom (od 1.3) už návrh na vyhlásenie musí robiť právnik centra právnej pomoci alebo nimi určený právnik. Zatiaľ asi nie je úplne jasné, ako to bude prebiehať, ale pravdepodobne si môže zvoliť aj vlastného právnika, ale ventrum ho zrejme bude musieť nejak "odobriť"
    Aj tie poplatky sú po novom inak....
    Oliwa Zachytila som, že sa chystá legislatívna zmena v prospech pospolitého ľudu, aby čím viac ľudí mohlo zbankrotovať, ale už to aj bude platiť od toho 1.3.? Na naše pomery nejaké rýchle uvedenie do praxe...
    Dáša_ ano, 1. marca nastupuje do praxe
      zbaliť

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    neviem ti dať tip na právnika, len si myslím, že skorší termín ani nedostaneš. Všetko by malo ísť práce cez centrum právnej pomoci. Asi preto, lebo sa obávali zahltenie súdov. Tie tam majú totižto veľmi krátke rozhodovacie lehoty. A aby sa to 1. marca nezosypalo všetko, tak to dali do zákona ako nutnosť zastupovanie cez centrum právnej pomoci alebo nimi odporúčaného právnika. Ale to je iba domnienka, zase tak jasne to v tom zákone nie je napísané
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rudolf83 § 166k zákona 7/2005 Z.z. od 1.3.2017 hovorí jedoznačne : Pri podaní návrhu na vyhlásenie konkurzu alebo návrhu na určenie splátkového kalendára, až do ustanovenia správcu, musí byť dlžník zastúpený Centrom právnej pomoci25a) alebo advokátom určeným Centrom právnej pomoci.
    Dáša_ Predpokladá sa, že budeš môcť prísť aj s vlastnym advokátom, ale centrum ho bude musieť schváliť. Ono to ukážu najbližšie mesiace, či to bude schodná cesta alebo nie
    rudolf83 Schváliť advokáta, to je ako recept na korupčné správanie A sú niekde oficiálne pravidlá na posudzovanie toho, či advokáta schváliť, alebo nie ?
    Dáša_ no, možno ide o to, aby zase ten advokát nepomáhal príliš dlžníkovi na úkor veriteľov. Lebo ver mi, sú prípady bankrotov, kde ide v prvom rade o to nezaplatiť veriteľovi a užívať si ... Hovorím z praxe . Je až neuveriteľné, čo dokážu niektoré dvojice dlžník-právny zástupca vymyslieť
    rudolf83 Veď nová právna úprava je tu práve na to,aby dlžník nič nezaplatil veriteľom, takže v čom je problém
    Dáša_ uvidíme, čo čas prinesie.... zatiaľ je veľmi veľa nejasností.....
      zbaliť

    Pravnik, ktory by ma zastupoval pri vyhlaseni osobneho bankrotu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.