Zavrieť

Porady

Ukoncenie PP v skusobnej dobe kvôli korone

Dobrý deň, prosim vas, kde sa mám obrátiť, keď mi dali výpoveď kvôli tejto situácii čo nastala, som samozivitelka s 1 dieťaťom, a neviem si vyhľadať na čo mám nárok.... prosím o kadmzdu radu, dakujem????????????
3 komentárov     zbaliť
veronikasad podpísala si dohodu o skončení pracovného pomeru v zmysle § 60 ZP ? Máš splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 4 rokoch, resp. od poslednej evidencie na UP ?
denisa1189 Žiaľ, bola som v skúšobnej, a všetky krupierky sme takto prišli o prácu.... nebola som evidovaná na úrade práce cca 3 roky
veronikasad oprav názov témy, neide o výpoveď ale ukončienie pracovného pomeru v skúšobnej dobe
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    V SD sa nejedná o výpoveď ale o skončenie PP v skúšobnej dobe. Môžeš sa zaevidovať ako uchádzač o zamestnanie. Ak máš poistenie v nezamestnanosti aspoň 730 dní, vznikne ti nárok na podporu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V skúšobnej dobe môže zamestnanec aj zamestnávatel zrušiť pracovný pomer kedykolvek aj bez uvedenia dôvodu.
    zaeviduj sa na UP do 7 kal.dní, dá sa aj elektronicky, kontaktuj príslušný UP, kde ti povedia doklady ktoré je nutné doručiť elektronicky.
    Ak máš splnenú podmienku 730 kal.dní poistenia v nezamestnanosti, vznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti.

    Po zaradení do evidencie UP, môžeš v ochrannej dobe do 7 kal.dní začať vlastnú PN-ku. Na OČR sa ochranná doba nevzťahuje.
    Poberanie dávky v nezamestnanosti sa preruší a obnoví sa po ukončení PN. Lekár vystavuje PN na tlačive SP, nie UP, kopiu PN treba doručiť aj na UP (originál do SP)

    Ukoncenie PP v skusobnej dobe kvôli korone

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.