Zavrieť

Porady

Zapojenie počítača na internet

Dobrý deň, kúpila som si nový PC. Chcem ho napojiť na internet. Môj správca odcestoval na dovolenku. Vedel by mi niekto poradiť ako to mám urobiť ? Mám údaje týkajúce sa IP adresy, MAC adresy,Masky podsiene,predvolebnú bránu. Veľmi by ste mi pomohli. Ďakujem.
Usporiadat
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

PC vypni a pripoj ethernetovy kabel.Potom PC zapni (predpokladm ze na PC je WinXP) a daj start -->nastavenia -->sietove pripojenia. Tam budes mat zobrazenu min. jednu ikonku sietoveho pripojenia. 2x klikni na tu ikonku a vyber kartu podpora. Tam budes mat uvedenu IP adresu, masku a branu.
Ak tam budes mat adresu z tychto rozhrani, tak pravdepodobne ti server pridelil spravnu adresu a mal by ti fungovat aj internet, pokial niesu na servery nastavene ine obmedzenia
Code:
10.0.0.0 - 10.255.255.255
172.16.0.0 - 172.31.255.255
192.168.0.0 - 192.168.255.255
Ak tam budes mat ine cisla, tak DHCP je vypnuty a potom zadavas adresy rucne.
Cize znova si na tej ikonke siete a das pravim vlastnosti. Na karte vseobecne vyberes moznost internet protocol tcp/ip a das vlastnosti, dalej vyberies pouzit tuto IP. DNS si mozes vybrat hocijaky free napr. google ma 8.8.8.8 a pod.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Fero11 Pozri príspevok
PC vypni a pripoj ethernetovy kabel.Potom PC zapni (predpokladm ze na PC je WinXP) a daj start -->nastavenia -->sietove pripojenia. Tam budes mat zobrazenu min. jednu ikonku sietoveho pripojenia. 2x klikni na tu ikonku a vyber kartu podpora. Tam budes mat uvedenu IP adresu, masku a branu.
Ak tam budes mat adresu z tychto rozhrani, tak pravdepodobne ti server pridelil spravnu adresu a mal by ti fungovat aj internet, pokial niesu na servery nastavene ine obmedzenia
Code:
10.0.0.0 - 10.255.255.255
172.16.0.0 - 172.31.255.255
192.168.0.0 - 192.168.255.255
Ak tam budes mat ine cisla, tak DHCP je vypnuty a potom zadavas adresy rucne.
Cize znova si na tej ikonke siete a das pravim vlastnosti. Na karte vseobecne vyberes moznost internet protocol tcp/ip a das vlastnosti, dalej vyberies pouzit tuto IP. DNS si mozes vybrat hocijaky free napr. google ma 8.8.8.8 a pod.
Veľmi pekne ďakujem.Ale narazila som na problém : kúpila som si PC HP Mini 210-2050 ec 10.1" a pripojka na internet mi nesedí. Môžem si niečo dokúpiť v predajni, aby som to mohla spojiť ? Ďakujem.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Na pravej strane za dvomi USB čkami je zatvorený "chlievik", ten treba otvoriť a tam ho pripojíš.
Naposledy upravil Gapo : 15.05.12 at 12:53
33673_0.jpg  
1 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Fero11 Pozri príspevok
PC vypni a pripoj ethernetovy kabel.Potom PC zapni (predpokladm ze na PC je WinXP) a daj start -->nastavenia -->sietove pripojenia. Tam budes mat zobrazenu min. jednu ikonku sietoveho pripojenia. 2x klikni na tu ikonku a vyber kartu podpora. Tam budes mat uvedenu IP adresu, masku a branu.
Ak tam budes mat adresu z tychto rozhrani, tak pravdepodobne ti server pridelil spravnu adresu a mal by ti fungovat aj internet, pokial niesu na servery nastavene ine obmedzenia
Code:
10.0.0.0 - 10.255.255.255
172.16.0.0 - 172.31.255.255
192.168.0.0 - 192.168.255.255
Ak tam budes mat ine cisla, tak DHCP je vypnuty a potom zadavas adresy rucne.
Cize znova si na tej ikonke siete a das pravim vlastnosti. Na karte vseobecne vyberes moznost internet protocol tcp/ip a das vlastnosti, dalej vyberies pouzit tuto IP. DNS si mozes vybrat hocijaky free napr. google ma 8.8.8.8 a pod.
Dobrý deň, tak včera som sa pokúšala o zapojenie. Mám tam W 7 starter, takže cez start som nemohla najsť nastavenia a sieťove pripojenie...Som z toho nešťastná. Chcela by som si z internetu stiahnuť W XP lebo W 7 mi nevyhovuje. Ale na to potrebujem internet a ani neviem či sa to dá zadarmo stiahnúť...
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Gapo Pozri príspevok
Na pravej strane za dvomi USB čkami je zatvorený "chlievik", ten treba otvoriť a tam ho pripojíš.
Ďakujem, našla som to.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Chcem Vám obom (Fero11, Gapo) udeliť pochvalu ale neviem ako to mám urobiť.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

win_xp sa samozrejme da stiahnut z internetu, ale nie je zadarmo. (mozno po ukonceni podpory z neho spravia freeware ) u mna je zatial win_XP SP2 the best OS.
Win_7 nemam, ale tam sa ide nejak cez centrum sieti, pokial si pamatam.
Nedavno som si do mojho NTB (konecne mam prvy NTB sice sunka (intel mobile centrino 1,8Ghz, 1GB DDR2)) nainstaloval ubuntu 12.04 a celkom mi to vyhovuje, na klasicke pouzivanie NETu a Libre Offisu (ekvivalent MS offisu vo windowse) to uplne postacuje.
Dovolim si povedat, ze vacsina ludi PC vyuziva cisto na NET a office
Takze ak pouzivas PC na to co som spomenul, bude ti mozno lepsi aj linux ubuntu, hlavnou vyhodou je cisty a stale aktualizovany system a tou najvacsou vyhodou je, ze je zadarmo. Takze ak mas v praci volbu OS, tak o tom porozmyslaj.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Maňuša Pozri príspevok
Chcem Vám obom (Fero11, Gapo) udeliť pochvalu ale neviem ako to mám urobiť.
pod každým komentom je slovo užitočné,neužitočné.súhlasím,minikomentár .........môžeš kliknúť na to užitočné.....alebo pod menom komentujúceho je taký malý oranžový štvorček-pochváliť,tam môžeš tiež kliknúť....
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Fero11 Pozri príspevok
win_xp sa samozrejme da stiahnut z internetu, ale nie je zadarmo. (mozno po ukonceni podpory z neho spravia freeware ) u mna je zatial win_XP SP2 the best OS.
Win_7 nemam, ale tam sa ide nejak cez centrum sieti, pokial si pamatam.
Nedavno som si do mojho NTB (konecne mam prvy NTB sice sunka (intel mobile centrino 1,8Ghz, 1GB DDR2)) nainstaloval ubuntu 12.04 a celkom mi to vyhovuje, na klasicke pouzivanie NETu a Libre Offisu (ekvivalent MS offisu vo windowse) to uplne postacuje.
Dovolim si povedat, ze vacsina ludi PC vyuziva cisto na NET a office
Takze ak pouzivas PC na to co som spomenul, bude ti mozno lepsi aj linux ubuntu, hlavnou vyhodou je cisty a stale aktualizovany system a tou najvacsou vyhodou je, ze je zadarmo. Takze ak mas v praci volbu OS, tak o tom porozmyslaj.
Konečne to mám! Mala som celkom inú IP a ďalšie, zistila som si to z pôvodného počítača. Ešte raz ďakujem.Veľmi ste mi pomohli.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Niet za čo, radi pomôžeme ak sa dá.
Ale asi Ťa nepoteším, XP-čko ( downgrade )na ten stroj asi nie je možný. Každopádne si to musíš overiť u predajcu či výrobcu.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Gapo Pozri príspevok
Niet za čo, radi pomôžeme ak sa dá.
Ale asi Ťa nepoteším, XP-čko ( downgrade )na ten stroj asi nie je možný. Každopádne si to musíš overiť u predajcu či výrobcu.
A nedá sa stiahnuť zdarma trebars W2003?
0 0
nunenko nunenko

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj
zadarmo sa dá stiahnuť všetko
1 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

nunenko Pozri príspevok
zadarmo sa dá stiahnuť všetko
Tak mi poraď ako, prosím....
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Maňuša Pozri príspevok
A nedá sa stiahnuť zdarma trebars W2003?
To myslíš ako Word ?
A Open Office by nestačil, ten je zadarmo.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Gapo Pozri príspevok
To myslíš ako Word ?
A Open Office by nestačil, ten je zadarmo.
Stači...
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
http://downloads.zoznam.sk/program/open-office-32
Tak potom napr. tu.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Gapo Pozri príspevok
Na pravej strane za dvomi USB čkami je zatvorený "chlievik", ten treba otvoriť a tam ho pripojíš.
No dnes som narazila na ďalší problém. Kúpila som si ho hlavne kvoli prezentáciam v škole. Chcela som ho napojiť na dataprojektor a nič, tmavá obrazovka. Neviete mi poradiť ? Už vopred ďakujem.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Maňuša Pozri príspevok
No dnes som narazila na ďalší problém. Kúpila som si ho hlavne kvoli prezentáciam v škole. Chcela som ho napojiť na dataprojektor a nič, tmavá obrazovka. Neviete mi poradiť ? Už vopred ďakujem.
Ešte doplňujem ide o PC HP Mini 210-2050 ec 10.1".....
0 0
nunenko nunenko

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj
start-vsetky programy-prislušenstvo-pripojit projektor-duplikovat (ak chces mat to iste aj na obrazovke)
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Ďakujem, zajtra idem do školy tak sa pokúsim. Potom sa ozvem. Pekný deň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať