Zavrieť

Porady

Problem s napalovanim

Zdravim...Pred mesiacom som presiel z Win XP na Win7. Pri XP som pouzival na napalovanie Nero 6. Ten mi vsak pod Win7 nesiel, tak som presiel na Nero 10. Problem je v tom, ze ked som si po novom napalil serial na DVD-DL, moj DVD recorder mi uz tento disk nechce prehrat. Vypise, ze ho nevie rozpoznat. Pritom som vobec nezmenil rychlost, sposob a ani typ media na ktore dany serial vypalujem. Ani video format resp. kodek v ktorom je serial stiahnuty sa nezmenil. Vie niekto poradit?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    To sa neda tak jednoznačne povedať, že je to vinou napalovacieho programu. Oktem toho, že pod win 7 ide aj Nero 6 (aspon mne ide), tak by som videl problem v mediu a ak nie, potom v stlnom prehravači/rekorderi. 2 vrstvy maju určite špecifika.

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    Nero 10, Goliáš napaľovacích programov. Vo funkciách určite nájdeš aj zváranie s CO2 a varenie kávy.

    Venom17 je offline (nepripojený) Venom17

    Venom17
    Skusam napalovat na DVD+RW, lebo uz by som mal zopar nepouzitelnych diskov. Dalej som vymenil Nero 10 na Nero 7. Zmenilo sa to, ze uz mi disk nacita, ale prehrava mi len zvuk.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Venom17
    Problem je v tom, ze ked som si po novom napalil serial na DVD-DL, moj DVD recorder mi uz tento disk nechce prehrat. Vypise, ze ho nevie rozpoznat.Pritom som vobec nezmenil rychlost, sposob a ani typ media na ktore dany serial vypalujem. Ani video format resp. kodek v ktorom je serial stiahnuty sa nezmenil.
    A si si na 100% istý tým kodekom? Alebo si si istý len koncovkou (extension) súboru. Napr. *.avi môže obsahovať rôrne nastavenia video i audio kodekov. *.avi je len obal.

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    Čiže napáľ to DVD ešte raz to čo ti prehrávač prehráva na taký istý typ média. Ak to nepôjde je problém s Nerom a je zle nastavený, ak pôjde tak je problém v kodeku.

    starýbuk je offline (nepripojený) starýbuk

    bojovník za právo a spravodlivosť ...viac starýbuk
    Vďaka.
    Naposledy upravil starýbuk : 27.02.13 at 14:58 Dôvod: odpovede som overil, funguje to.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    starýbuk
    Zaujímalo by ma, či si môžem kúpiť DVD napaľovačku, ak ju chcem použiť na napaľovanie záloh textových, doc, webových a iných súborov , nie videa? Je možné na materiál disku DVD +R nahrávať obyčajné(?) bežné dokumentačné súbory, s touto napaľovačkou? Skúšal to niekto?
    Všetko je to len sled jedničiek a núl.

    Niran je offline (nepripojený) Niran

    Niran
    Ludia si casto mylia kodeky s formatom videa. To ze video ma koncovku avi neznamena ze ti stolny DVD prehravac vsetky tieto formaty s koncovkou avi prehra. Hlavne starsie DVD prehravace maju s tym problem. Vsetko zalezi od toho aky kodek pri konvertorovani videa pouzil uploader ak si stahoval z nejakeho fora serial. Avi subory pouzivaju najcastejsie tieto kodeky (DivX, Xvid, Cinepak, Indeo, MJPEG, DV). Nievem ake prehra tvoj DVD prehravac to zistis s manualu, tie novsie uz zvladaju vsetky menovane resp. u niektorych je mozne vykonat aj upgrade systemu. Takze zisti ake kodeky podporuje tvoj prehravac, ak chces aby ti tie serialy isli prekonverktoruj ich s kodekom (najcastejsie je to kodek DivX) ktory podporuje, na napalovanie pouzi Ashampoo.
    misoft Do *.avi kontajneru napcháš i videokodek h.264 - a DVD player zabľačí - "Nepodporovaný formát"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.