Zavrieť

Porady

dohoda o pracovnej činnosti a náhrda za používanie mot.vozidla

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať či je možné aby sme pracovníkovy s ktorým máme uzatvorenú iba dohodu o pracovnej činnosti (prípadne dohodu o vykonaný práce, nie pracovnú zmluvu) platili náhrady za využívanie jeho súkromného vozidla ktoré využíva pri tejto činnosti? s tým že by sme za toto vozidlo aj riadne zaplatili daň za motorové vozidlo? A aké iné náležitosti treba splniť aby to bolo v poriadku aj v podvojnom účtovníctve?
Ďakujem Vám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    S pracovníkom dohodnite písomne, priamo v dohode, že bude používať vlastné vozidlo pre služobné účely. Daň za MV priznáte až pri ročnom zúčtovaní, nemáte oznamovaciu povinnosť.

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    truch Pozri príspevok
    S pracovníkom dohodnite písomne, priamo v dohode, že bude používať vlastné vozidlo pre služobné účely. Daň za MV priznáte až pri ročnom zúčtovaní, nemáte oznamovaciu povinnosť.
    takže náhrady za používanie by sa platili ak sú"ošetrené" v zmluve podľa platných zákonov, ale ako si to myslela že pri ročnom zúčtovaní, čoho?

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Myslela som tým daňové priznanie k dani z motorových vozidiel, ktoré sa podáva v januári. Volám to "zúčtovanie" lebo platím celý rok preddavky a v januári mi buď vrátia-ak predám počas roku auto, alebo priplatím,ak si kúpim nové

    dohoda o pracovnej činnosti a náhrda za používanie mot.vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.