Zavrieť

Porady

Súvaha za r. 2009

bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Chcela som urobiť Súvahu už k 28.2.2009, ale v POHODE je tlačivo iné ako bolo v r. 2008. Hľadala som, či sa niečo malo zmeniť, ale nič som nenašla. Je Súvaha v POHODE nesprávna, alebo som len nenašla, kde je uverejnená zmena
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Keď má nasledovné číslo MF SR č.24219/1/2008 tak je to správna súvaha.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Má to číslo, aké uvádzaš, len si musím pozrieť, ako vyzerá vzor, lebo to čo vyrobila POHODA sa mi nezdá :-)
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Teda, krivdila som Pohoďákom, vzor je taký istý. Mne sa tie stĺpce zdajú veľmi "rozhádzané" :-))
0 0
JeannyK JeannyK

JeannyK je offline (nepripojený) JeannyK

Mala som ten istý problem v Pohode, aj v Súvahe aj v Výkaze ziskov a strat som mala uplne rozhadzané riadky a tak som to pracne prečíslovavala.
0 0
michaela25 michaela25

michaela25 je offline (nepripojený) michaela25

Dobry den

Prosim Vas ako dostanem pravnu formu do suvahy a vykazu ziskov a strat, aby mi tam pisalo spolocnost s rucenim obmedzenym, tiez predcadzajuce obdobie, aj kriziky ku zostavena a schvalena. Dorobila som si v reporte, ale teraz podavam dost DP elektronicky a ked dam export zostavy nie je tam nic z toho co som dorobila.

Dakujem.
Michaela
0 0
Ziarowka Ziarowka

Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

asi len napísať do spoločnosti stormware, aby to tam doplnili. V globálnych nastaveniach pri záložke mzdy 2 sa nachádza napríklad "kód právnej formy" ale mohlo by ho ťahať aj do iných výkazov ako len pre poisťovne.
0 0
michaela25 michaela25

michaela25 je offline (nepripojený) michaela25

Dakujem,

uz som napisala a odpoved:
"ekonomický softvér Pohoda dané údaje nevypĺňa. Políčko "Právna forma" v tlačivách pre nasledujúci rok sa už nevyskytuje, čiže daný údaj sa do programu zapracovávať nateraz neplánuje".
0 0
Ziarowka Ziarowka

Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

typické
0 0
janeb janeb

janeb je offline (nepripojený) janeb

Prosím vás o radu čo robiť, keď mi Pohoda ťahá nesprávne riadky do výsledovky - napr. v nákladoch na riadku 3 má byť 503 ale mne tam dáva 504 navyše s nesprávnou hodnotou - poradte čo robím zle.

A ešte mi píše pri tlačovej zostave súvaha (oficiálny formulár), že sa mi nerovnajú aktíva, ale pri iných zostavách súvaha je to v pohode.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Máš nastavené zlé riadky v účtovnej osnove. Choď účtovná osnova, tlačové zostavy, kontrolné zostavy, kontrola riadkov výkazov a oprav v osnove podľa doporučených riadkov.
0 0
Vieraka Vieraka

Vieraka je offline (nepripojený) Vieraka

Neviem, či ti poradím, ale mne sa tiež stalo, že mi v súvaha napísalo, že sa strana aktív nerovná strane pasív a chyba bola v tom, že som súvahu zostavovala k dnešnému dátumu, takže si musíš nastaviť keď to chceš tlačiť zostaviť k dátumu 31.12.2008, a to, ktory ucet patri do ktoreho riadku suvahy a vysledovky si možes pozrieť v účtovnej osnove, kde ma ten účet potom zapisat...

ja riešim zase, či to má byť aj duálne zobrazené, súvaha a VZaS za rok 2008, neviete niekto?
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Nie, k 31.12.2008 účtujeme v Sk.
0 0
Maxima25 Maxima25

Maxima25 je offline (nepripojený) Maxima25

prosim, mate niekto vykazy : suvaha, vykaz ziskov a strat za rok 2008 v xls formate?? potrebujem prepocet vykazov k 31.12.2008 v eur...
dakujem
0 0
janci10 janci10

janci10 je offline (nepripojený) janci10

Zdravim,

uz som sa v inom fore tu, na Porade, pytal to, co sa chcem teraz. Rozdelili ste si uz ucet 381 analyticky, pricom kratkodobu analytiku ste dali na riadok 063 suvahy a dlhodobu analytiku na riadok 062 suvahy? Pisem teraz o suvahe platnej od 01.01.2009.

Za odpoved dakujem

Bude nasledovat dalsia otazka:-)
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ahojte, tiež mám problém so súvahou v pohode.
K 31.12.2008 mi všetko sedelo, teraz chcem spraviť polročnú uzávierku a vidím,že mi nesedí súvaha za minulý rok.
Našla som zmenu:
Aktívny účet 353 -pohľadávky za upísané VI v roku 2008 je v riadku 2
do r. 2009 sa mi to automaticky prenieslo do riadku 72 - čiže pasíva.
Tým pádom mi nesedí počiatočná súvaha z min. roka, skúšam, ale zatiaľ sa mi to nedarí opraviť.

Ak mi viete poradiť, budem veľmi rada.
Betka
0 0
jesenka jesenka

jesenka je offline (nepripojený) jesenka

Ahojte, neviete nahodou poradit, ako dostanem do suvahy vyplnene SK NACE?
0 0
jesenka jesenka

jesenka je offline (nepripojený) jesenka

ospravedlnujem sa, uz som to nasla v globalnych nastaveniach v zalozke dane
0 0
sameika sameika

sameika je offline (nepripojený) sameika

Neviete mi poradit ako dostat do suvahy v pohode danovu stratu? pri uctovnej závierke mi to hodi na 702/710 kladnym cislom... a automaticky mi hlasi, ze v suvahe nesiada strany aktiv a pasiv,,,
Naposledy upravil sameika : 15.02.10 at 21:18
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

predpokladám, že ju máš na 431 Hospodársky výsledok.... , tak ju treba preúčtovať na 429 Neuhradená strata. účet 431 k 31.12. musí byť = 0,-
0 0
sameika sameika

sameika je offline (nepripojený) sameika

oh, to ani nie, ale už som prišla na chybu, aj tak ďakujem za radu.. :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať