Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

Poprosím Vás o radu,

brat živnostník FO ma chce zamestnať na dohodu, kde všade ma musi zaregistrovať? ako postupovať???? za skoré odpovede ďakujéééém
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    naduska129 Pozri príspevok
    Poprosím Vás o radu,

    brat živnostník FO ma chce zamestnať na dohodu, kde všade ma musi zaregistrovať? ako postupovať???? za skoré odpovede ďakujéééém
    Na DÚ seba ako zamestnáv., ako platiteľ dane zo ZČ, teba musí prihlásiť do SP.
    naduska129 čo je ZČ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    naduska129 Pozri príspevok
    Poprosím Vás o radu,
    brat živnostník FO ma chce zamestnať na dohodu, kde všade ma musi zaregistrovať? ako postupovať???? za skoré odpovede ďakujéééém
    Tweety Pozri príspevok
    Na DÚ seba ako zamestnáv., ako platiteľ dane zo ZČ, teba musí prihlásiť do SP.
    aj v SP sa musí registrovať ako zamestnávateľ, plus si musí vybaviť EZU-podávanie výkazov.
    Registráciu za seba aj RLFO za teba môže podať naraz a na počkanie vybaví aj ten EZU prístup.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    naduska129 Pozri príspevok
    Dakujem a co su skratky ZČ a EZU??? RLFO ovladam
    ZČ = závislá činnosť
    EZU = elektronické zasielanie údajov do SP

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    naduska129 Pozri príspevok
    a na ZP netreba nič hlásiť???
    Nie, dohodár nie je prihlásený do ZP. Zamestnáv. odvádza len G a ÚP do SP.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    naduska129 Pozri príspevok
    a na ZP netreba nič hlásiť???
    u dohodárov nie. Je dohodár evidovaný na UP ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    naduska129 Pozri príspevok
    ja som momentalne na RD a k 7.5. bol so mnou ukonceny PP
    V zdr.poisťovni sa prihlás ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku. Vtedy bude platitelom ZP štát.

    Počítaj aj s tým, že ukončením prac.pomeru počas rod.dovolenky ti zaniklo poistenie v nezamestnanosti a nárok na dávku v nezamestnanosti po skončení RD ti nevznikne.

    naduska129 je offline (nepripojený) naduska129

    naduska129
    aha takze treba ist na ZP za seba a stym poistenim v nezamestnanosti nemozem ja nic robit??? platit si dobrovolne, alebo nieco podobne???? alebo sa o pol roka zamestnam u toho isteho zamestnavatela??? ziadne možnosti?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    naduska129 Pozri príspevok
    aha takze treba ist na ZP za seba a stym poistenim v nezamestnanosti nemozem ja nic robit??? platit si dobrovolne, alebo nieco podobne???? alebo sa o pol roka zamestnam u toho isteho zamestnavatela??? ziadne možnosti?
    S poistením nezamestnanosti sama nič neurobíš, musela by si sa príhlásiť na celý balík poistenia - čo je pri platbe z minima cca 120€ mesačne.
    Počas RD sa môžeš zamestnanť u manžela, vtedy ti poistenie v nez. bude trvať.
    Neunáhlil sa manžel s odhlásením v súčasnom období ? od 1.7.2012 sa mení výška vymer.základu SZČO na základe podaného daň.priznania za rok 2011. Ak to bol dôvod zrušenia registrácie, povinnosť platiť odvody mu po 6 mesiacoch nezanikne. Po obnovení živnosti trvá až do 30.6.2013.

    naduska129 je offline (nepripojený) naduska129

    naduska129
    to nebolo kvoli vyske odvodov od jula, od januara je bez prace tak zbytocne mu platit odvody cca 170 Eur mesacne, nemali sme na vyber bohuzial

    helahank je offline (nepripojený) helahank

    helahank
    ahojte, potrebujem rýchlu radu. môžeme na dohodu o vykonaní práce zobrať čecha, ktorý to bude mať ako vedľajšák k zamestnaniu a poslať ho ako vodiča do zahraničia? dik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.