Zavrieť

Porady

Zmena hodín v exceli z formátu 1.1.1900 06:00:00 na hh:mm

Z dochádzkového programu nám do excelu prevedie hodiny (napríklad na kóde lekár) takto:
405 hodín - ukazuje v exceli ako 16.1.1900 21:00:00
187,50 hodiny - ukazuje ako 7.1.1900 19:30:00

Je možné nejakou funkciou, prípadne makrom docieliť to, že mi bude ukazovať len 405:00, 187:30 (nie 16.1.1900 21:00:00, ...).

Ďakujem moc za pomoc :-).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Skús použiť formátovanie:
    [h]:mm:ss

    nemusíš to definovať nanovo, malo by to byť vo formátovaní - vlastné - vyberieš si tento typ.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    912 Ďakujem moc, to sme skúšali ale nerieši to náš problém, pretože v bunke síce ukazuje 405:00 ale v riadku je stále celý dátum 16.01.1900 21:00 a my potrebujeme ďalej pracovať s týmto údajom už len ako s číslom 405.
    zlatica76 Excel bude pracovať s číslom 405, lebo každý dátum v exceli má svoje číslo. Vyskúšaj to na nejakom jednoduchom prríklade, ktorý si vieš ručne odkontrolovať.

    Veď ti predsa ide o vizuál a správnosť výpočtu, nie?

    Napr. zobrala som tie tvoje dátumy, dala som ich sčítať a vyšlo 592:30.00 - a to je to čo potrebujete... Že si to excel kdesi značí ako nejaký nezmyselný dátum? Nemá to vplyv na výpočty!
    912 To áno, len personálne to potrebuje skonvertovať na číslo, aby ďalej mohlo pracovať s dátami, napríklad premieňať hodiny na pracovné zmeny, ... a skonvertovať na číslo to nie je možné z tohto formátu (možno sa len mýlim), pretože potom ukazuje 16,88 (čo je 405/24 - čomu rozumiem). Je to trošku komplikované vysvetlenie :-)
    Myslela som, či niekto nepoužíva nejakú funkciu (fintu) na to :-D
    zlatica76 Čiže, ak som dobre pochopila - ty chceš, aby ti nejaké dátumové/časové funkcie spočítalo na 405 hodín. Potom zoberieš tieto hodiny a potrebuješ s tým ďalej pracovať ako s číslom?
    Podľa mňa sa s tým dá ďalej pracovať, ale to by som musela poznať celé pozadie. Jednoducho, Excel ti ukáže čokoľvek (ak správne naformátuješ), ale podstata ostáva. t.j. 405 hodín = 16,875

    Ešte ma napdalo - za tie vypočítané hodiny pridaj ďalší stĺpec, vynásob hodiny *24 a sformátuj ako číslo.... A tí, ktorí potrebujú pracovať s číslami, tam budú mať číslo, tí ktorí vedia pracovať s hodinami si zoberú hodiny.
    912 Úúúúúplne super :-) Ten posledný odsek ma nenapadol, to bude ideálne riešenie, ďakujem moc za tip. Niekedy sa človek točí dookola a najjednoduchšie riešenia nenaskočia :-D
    zlatica76 rado sa stalo
      zbaliť

    Zmena hodín v exceli z formátu 1.1.1900 06:00:00 na hh:mm

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.