Zavrieť

Porady

Zmena z otváracích hodín na prevádzkové hodiny

chcela by som sa opýtať niekoho kto prevádzkuje maloobchodný predaj
Mám kvetinárstvo a dozvedela som sa od rôznych podnikateľov , že už nesmú byť na otváracích hodinách otváracie hodiny ale prevádzkové hodiny .
Dostali pokutu lebo už nie sú otváracie hodiny ale prevázkové hodiny/ bože prečo ma trestáš ja teraz velˇmi ľutujem , že som do toho išla lebo toto už nepredýcham ..../ za túto zmenu . Kde sa môžem dozvedieť zmeny v prevádzkovaní priestorov a hlavne čo musí byť na tejto prevádzke aby sa predišlo týmto neskutočným pokutám .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Renata Reinová Pozri príspevok
    chcela by som sa opýtať niekoho kto prevádzkuje maloobchodný predaj
    Mám kvetinárstvo a dozvedela som sa od rôznych podnikateľov , že už nesmú byť na otváracích hodinách otváracie hodiny ale prevádzkové hodiny .
    Dostali pokutu lebo už nie sú otváracie hodiny ale prevázkové hodiny/ bože prečo ma trestáš ja teraz velˇmi ľutujem , že som do toho išla lebo toto už nepredýcham ..../ za túto zmenu . Kde sa môžem dozvedieť zmeny v prevádzkovaní priestorov a hlavne čo musí byť na tejto prevádzke aby sa predišlo týmto neskutočným pokutám .
    Pozri Zákon o ochrane spotrebiteľa č. 250/2007 :
    http://ec.europa.eu/consumers/cons_i...s_slovakia.pdf


    § 15

    (1) Na vhodnom a trvale viditeľnom mieste prevádzkarne19) musí byť uvedené

    a) obchodné meno a sídlo predávajúceho alebo miesto podnikania fyzickej osoby,
    b) meno a priezvisko osoby zodpovednej za činnosť prevádzkarne,
    c) prevádzková doba určená pre spotrebiteľa,
    d) kategória a trieda ubytovacieho zariadenia, ak ide o ubytovacie zariadenie.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    v podstate si treba zistit vo VZN obce, mesta alebo mestskej casti ci su to otvaracie hodiny, prevadzkove hodiny, i ked spravne by to mala byt prevadzkova doba...

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    to som netušila,to fakt už nemajú za čo udeľovať malým živnostníkom pokuty???!!! OMG

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    len v slove otvaraci a prevadzkovy, oba pojmy definuju to iste...
    len zalezi ci si obec potrpi na slovickach...

    dasa.hlasna je offline (nepripojený) dasa.hlasna

    dasa.hlasna
    Ak to niekomu pomôže v Prievidzi máme a aj sme mali "prevádzkový čas"- dnes som volala na MU. Hlavne, že sme mali z MU pred rokom kontrolu a nikto na pojem otváracie hodiny nič nenamietal.
    Na pokutu som sa radšej nepýtala ale info že bola uložená pokuta 100€ mám.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    dasa.hlasna Pozri príspevok
    Ak to niekomu pomôže v Prievidzi máme a aj sme mali "prevádzkový čas"- dnes som volala na MU. Hlavne, že sme mali z MU pred rokom kontrolu a nikto na pojem otváracie hodiny nič nenamietal.
    Na pokutu som sa radšej nepýtala ale info že bola uložená pokuta 100€ mám.
    Otváracie hodiny, prevádzkové hodiny a prevádzková doba vystihujú to isté, tak by ma zaujímalo, na základe akého paragrafu by mohli uložiť pokutu ( žiadneho ).

    Zmena z otváracích hodín na prevádzkové hodiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.